Demakijaż - Festiwal Sztuki Kobiet

16:00 - 10.12.2023 - Kino CK - wstęp wolny - więcej
Demakijaż - Festiwal Sztuki Kobiet

16:00 - 10.12.2023 - wstęp wolny - więcej

Międzynarodowy konkurs na najlepszy krótki metraż reżyserowany przez kobiety i osoby z doświadczeniem kobiecości, dotykający problematyki związanej z szeroko rozumianą kobiecością.

To także przestrzeń sieciująca twórczynie, widzki oraz producentki branży filmowej.

Jina (reż. Emilia Pluskota, Polska/Iran, 18:00)
Historia sześciu irańskich kobiet, które dzielą się swoimi intymnymi doświadczeniami z życia w państwie pod władzą Islamskiej Republiki. Opowiadają nie tylko o swoich obawach, ale też o tym, jak wygląda ich własne marzenie o Iranie — takim, jaki chciałyby zastać po powrocie.

Till the Music Stops (reż. Emilie de Monsabert, Francja, 23:07)
Pauline, będąc świadkinią na ślubie swojej najlepszej przyjaciółki, ma nadzieję, że będzie mogła cieszyć się tym niezwykłym dniem i zbliżyć się do przystojnego Raphaela. Trudno będzie jej jednak oderwać wzrok od córki Emmy, której nie potrafiła przekonać do pozostania w domu.

Inversion (reż. Lucia Kajánková, Czechy, 20:00)
Historia skomplikowanej relacji trzech nastolatek, dwóch basenów i jednej, bardzo złośliwej zemsty.

Bird’s Nest (reż. Nadia Louis-Desmarchais, Kanada, 9:00)
Lena, 7-letnia czarna dziewczynka, otrzymuje rysunek kpiący z jej włosów. Jej siostra spędza z nią wieczór, starając się, aby była piękna jak jej koleżanki z klasy.

How to Bury a Fish? (reż. Elsa van Damke, Niemcy, 25:00)
Mia, Jan i T* chcą zbudować staw w ogrodzie swojej dziennej kliniki psychiatrycznej. Plan jest jednak zagrożony, gdy do grupy dołącza Luzie, która ma problemy ze swoimi emocjami. Nastolatki muszą się zjednoczyć, aby ukończyć swój projekt.

Instant Love (reż. Kinga Kornak, Polska, 11:46)
Liliana żyje w świecie, w którym już nie tylko seks – ale także czułość i akceptacja – traktowane są jak towar dostępny dla wszystkich, mający swoją cenę. Kobieta, tęskniąc za intymnością, postanawia poznać Adama – mężczyznę z aplikacji.

Kino CK

Camera Femina