Międzynarodowy Dzień Tańca 2024

10:00 - 28.04.2024 - Sala prób nr 4 - 80 zł / zapisy - więcej
Międzynarodowy Dzień Tańca 2024

10:00 - 28.04.2024 - 80 zł / zapisy - więcej

Warsztaty z tancerzami Polskiego Teatru Tańca odbywają się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca.

Warsztaty są kompilacją technik tańca współczesnego, floorwork, działań improwizacyjnych oraz partnerowania. Punktem wyjścia do działania jest ciało i jego przestrzeń – zarówno wnętrze jak i peryferie. Dowiesz się jak stworzyć równowagę między ciężką pracą a inteligentnym i ekonomicznym działaniem. Wyjdziemy ze strefy komfortu, czy też z dobrze nam znanego stylu poruszania się. Poruszymy zmysły, od poczucia poprzez dotyk a nawet zapach i smak by odkryć źródło ekspresji ruchowej. Poświęcimy czas na latanie, skakanie, nurkowanie, upadanie i wstawanie.

Towarzyszyć nam będzie praca z podłogą (floorwork),wykorzystamy tą płaszczyznę jako partnera. Ponadto będziemy pracować na ciężarze ciała w kontakcie z partnerem-podłogą, używając pędu oraz przepływu energii. Poszukamy niekonwencjonalnych rozwiązań w ciele, stawiając siebie w różnorodnych sytuacjach ruchowych w kontakcie z partnerem. Stworzymy przestrzeń do odkrywania i dzielenia się pomysłami oraz znajdziemy nowe połączenia ruchowe, które drzemią w naszym ciele.

O prowadzących:

Patryk Jarczok
Dyplomowany tancerz, choreograf i pedagog. członek Związku Artystów Scen Polskich. Absolwent kierunku taniec WSUS w Poznaniu oraz Institute of Dance Arts na Anton Bruckner Privatuniversität Linz w Austrii kierunku taniec i pedadagogika. Stypendysta programu Erasmus+ w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main na wydziale tańca. Od 2018 roku związany z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu. Od marca 2019 stażysta w Staatstheater Kassel – Johannes Wieland Company. Od 2020 dołączył do zespołu Polskiego Teatru Tańca. Regularnie prowadzi autorskie warsztaty „Znajdź w sobie przestrzeń” z technik improwizacji, floorwork oraz tańca współczesnego. Swoją wrażliwość artystyczną rozwijał współpracując z wybitnymi choreografami oraz pedagogami, między innymi z takimi artystami jak: Cameron McMillan, David Zambrano, Wim Vandekeybus, Martin Durov & Laja Field, Maciejej Kuźmiński, Jo Strømgren, Dawid Zambrano, Johannes Wieland Jason Adam Jacobs, Annette Leal Lopez, Jarek Cemerek, Iwona Pasińska , Yoshiko Waki, Jasmin Vardimon, Anton Lachky

Daniel Michna

Artysta, choreograf, tancerz, członek Związku Artystów Scen Polskich. Od czterech lat pracuje w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu jako tancerz/artysta. Z teatrem występował na wielu scenach w Polsce i za granicą. Organizator wielu wydarzeń artystycznych, coachingów, warsztatów i festiwali tanecznych w Polsce. Absolwent Akademii Muzycznej z tytułem Licencjonowanego Choreografa w Łodzi. Ukończył również studium pedagogiczne, co daje mu możliwość prowadzenia zajęć w placówkach oświatowych. Swojego rzemiosła uczył się u najwybitniejszych postaci tańca współczesnego. Poza teatrem brał udział w wielu projektach organizowanych przez polskich oraz zagranicznych choreografów.

80 zł / zapisy

Sala prób nr 4