20:00 - 12.07.2024 - Wirydarz - 40/50 zł - więcej

20:00 - 12.07.2024 - 40/50 zł - więcej
Kup bilet

Trzech najważniejszych przedstawicieli światowej muzyki improwizowanej i free improv. To dzięki nim krajobraz muzycznej awangardy jazzowej fascynuje od lat.

Pomimo tak silnych osobowości i wyobraźni muzycznych, zespół tworzy monolit, prezentując różnorodność kontekstów, doświadczeń i muzycznych światów.

John Butcher od wielu lat jedna z najważniejszych postaci sceny muzyki improwizowanej na świecie, wypracował swój charakterystyczny styl, ale nie zarzucił eksperymentów z brzmieniem i technikami gry na instrumencie. Gra jazz, muzykę improwizowaną, próbuje też swoich sił w projektach elektroakustycznych. Jest doktorem fizyki kwantowej. Od początku lat 80. współpracował z setkami muzyków – w tym z Derekiem Baileyem, Mattem Shippem, Philem Mintonem, Joe McPhee,
Johnem Stevensem, Okkyungiem Lee, Keiji Haino, Sophie Agnel i Butchem Morrisem, Akirą Sakatą, Eli Keszlerem, Johnem Tilbury, Fredem Frithem.

Mark Sanders perkusista z długą dyskografią (ponad 200 tytułów), w tym albumem solowym. Grał na najważniejszych festiwalach, w tym Nickelsdorf, Vancouver, Ulrichsburg, FMP Berlin, Roskilde, Glastonbury, Womad, Son d’Hiver, Banlieues Bleues. Regularnie gra w grupach m.in. z Evanem Parkerem, Trevorem Wattsem, Johnem Butcherem, Neilem Charlesem, Paulem Dunmallem, Elliottem Sharpem. Przez siedem lat był głównym wykładowcą Leeds Conservatoire, prowadząc własny moduł Improwizacji, jestwykładowcą wizytującym w Królewskiej Akademii Muzycznej.

John Edwards jest prawdziwym wirtuozem, którego oszałamiający zakres technik i nieograniczona wyobraźnia muzyczna na nowo zdefiniowały możliwości kontrabasu i spektakularnie rozszerzyły jego rolę. Nieustannie poszukujący, grał z Evanem Parkerem, Sunnym Murrayem, Derekiem Baileyem, Joe McPhee, Lolem Coxhillem, Peterem Brötzmannem, Mulatu Astatke i wieloma innymi.

Skład zespołu:
John Butcher – tenor and soprano saxophone