Ludomir Franczak / Piotr Pękala

19:00 - 25.10.2024 - Sala Kameralna Piwnice CK - wstęp wolny - więcej
Ludomir Franczak / Piotr Pękala

19:00 - 25.10.2024 - wstęp wolny - więcej

Wsłuchajmy się w istniejący poza czasem nurt zdarzeń, historii i doświadczeń, którego archetyp niesie ze sobą rzeka Wieprz.

Jaka jest jej narracja? Czy mieszkający nad nią ludzie i zwierzęta tworzą wspólną społeczność? Czy możliwa jest cisza nad rzeką? Co ona oznacza? Porzućmy swoją ludzką perspektywę, zamknijmy oczy i wsłuchamy się w pulsującą życiem wodę!

• Zbliżenie na dłoń trzymającą skorupę ślimaka. Pod dłonią rozłożona biała kartka papieru z rysunkami czarnym atramentem, na których leżą kolejne skorupy.
  • Dwóch mężczyzn stoi na tle ekranu oświetlonego na niebiesko, patrząc w obiektyw.
  • Mężczyzna stojący w centrum kadru, odwrócony tyłem. Na plecach kurtki ma grafikę przedstawiającą bobra na niebieskim tle. W rękach trzyma oświetlone na pomarańczowo sznurki. W tle oświetlony na niebiesko ekran, przed którym stoją oświetlone na pomarańczowo postumenty.
  • Na zdjęciu dwóch mężczyzn. Na pierwszym planie półprzezroczyste naczynie z wężem oświetlonym na niebiesko. Za nim stoi mężczyzna grający na flecie prostym, w kolorze jaskrawo seledynowym. W tle klęczy drugi mężczyzna, rozkładający przedmioty na pasie jasnego materiału.
  • Na zdjęciu dwóch mężczyzn w przestrzeni sceny. Na pierwszym planie postument ze sklejki, na którym stoi szklana kula-akwarium. Za postumentem rozłożona na ziemi biała tkanina. Mężczyzna po prawej klęczy, rozkładając przedmioty na tkaninie. Drugi idzie po lewej stronie materiału. Po lewej stronie kadru stół z instrumentami elektronicznymi.

„Atlas rzeki Wieprz” to praca performatywna dwóch lubelskich twórców – abq, czyli Piotra Pękali poruszającego się swobodnie po rejonach eksperymentalnej elektroniki, oraz Ludomira Franczaka –twórcy i koordynatora międzynarodowych projektów z pogranicza sztuk wizualnych, dźwiękowych i teatralnych. Praca powstała w ramach otwartego konkursu – open call Przestrzeni Sztuki Teatr w Lublinie 2023 roku.

koncepcja i wykonanie: Ludomir Franczak / Piotr Pękala [abq]

Sala Kameralna Piwnice CK