5. Queerz Get Loud Festival

Ciężki Brokat (Avtomat, Aldona Relax, Themsel in Distress – DJ set) + Glitter Confusion (performans) – afterparty

23:00 - 06.09.2024 - Wirydarz - wstęp wolny - więcej
5. Queerz Get Loud Festival

23:00 - 06.09.2024 - wstęp wolny - więcej

Niezwykła noc pełna dźwięków, kolorów i niekonwencjonalnej ekspresji, których dostarczą kolektywy Ciężki Brokat i Glitter Confusion.

Ciężki Brokat – cykliczna impreza taneczna. Trochę ciężka, trochę brokatowa. Tworzy na scenie scenie miejsce dla każdego rodzaju queerowej ekspresji. Od ponad pięciu lat Ciężki Brokat zapewnia przestrzeń do grania i performowania osobom LGBT+ i kobietom, a w swoim działaniu skupia się na budowaniu bezpieczniejszego klubowego doświadczenia. Ciężki Brokat tworzą Avtomat, Aldona Relax, Themsel in Distress.

Avtomat – to solowy projekt audiowizualny producenta i DJ-a Kajetana Łukomskiego. Występował na wielu festiwalach, w tym CoCArt, Audioriver, Spring Break czy Tofifest i w niezliczonej ilości klubów – solowo oraz ze swoim projektem Pleśni, łączącym biały śpiew i futurystyczne brzmienia bliższe takim gatunkom jak grime czy UK bass. Organizuje również cykle Ciężki Brokat, W Mocy Nocy, i Dystopia. Jest współzałożycielem pierwszego radia społecznościowego w Polsce – Radia Kapitał, był też członkiem kolektywu Oramics.

Aldona Relax – warszawsko-szczecińska drag queen, didżejka, organizatorka potańcówek, promotorka. Jedna z założycielek perfo-kolektywu QUEER Explosion i perfo-DJ-kolektywu Ciężki Brokat. Od lat związana z warszawską sceną queer. Długofalowo współpracuje z Paradą Równości – odpowiada za organizację oficjalnych afterów po Paradzie.

Themsel in Distress – osoba djska stacjonująca w Warszawie. Współtworzy queerowy kolektyw i serię wydarzeń Ciężki Brokat. Za dnia projektuje graficznie, z doskoku performuje queerleskę jako Livbertine.Układając swoje sety, wyznaje zasadę, że podziały gatunkowe to za mało – liczą się przestrzeń, detal, emocje, narracja. U wielbia non-techno eklektyzm, post club, połamane rytmy, akustyczne detale w elektronicznym sosie, leftfield experimental dziwactwa, rozbujane podróże w downtempo i duby oraz WIESZAĆ PLAKATY.

Glitter Confusion – grupa artystyczna i zjawisko jednoczące twórców do wspólnych działań. Organizujemy wystawy, spektakle i balangi w klubach. Polscy club kids. Imprezowe potwory Glitter Confusion wdzierają się na parkiet, by rozgrzać wszystkich do tańca i porwać nurtem wspólnego szaleństwa. Każda glitterowa istota ma unikatową osobowość i ekspresję. Kostiumy powstają w duchu less waste.

Wirydarz

Camera Femina