5. Queerz Get Loud Festival

16:00 - 07.09.2024 - Kino CK - wstęp wolny - więcej
5. Queerz Get Loud Festival

16:00 - 07.09.2024 - wstęp wolny - więcej

Cięty język, monochromatyczny obraz, teledyskowe ujęcia. Czarne trans kobiety są zabawne – reżyserka „Kokomo City”, D. Smith jest jedną z nich.

Burząc martyrologiczny schemat, przez który zwykle opowiadane są historie trans kobiet, mówi o nierozerwalnym suple płci i rasy, nie tylko w relacjach z mężczyznami, ale też między córkami a matkami, które muszą pogodzić się ze „stratą” synów. Daniella Carter, Dominique Silver, Liyah Mitchell i Koko Da Doll to postacie z krwi i kości, opowiadające o chłopakach, rodzinie, seksie, pracy seksualnej, marzeniach i problemach bez zbędnej cenzury. „Kokomo City” emanuje szczerością i życiowym doświadczeniem czarnych, transpłciowych kobiet, oddając im głos.

Ostrzeżenie o treści: poniższy akapit zawiera opis sytuacji mogących wywołać treści, które mogą być niepokojące lub wywoływać trudne emocje.

Ze współbrzmiących tu wypowiedzi bohaterek reżyserka buduje szczery, pełen energii i życiowego doświadczenia obraz, który ma jednak swój tragiczny epilog – niedługo po sukcesie filmu na festiwalu Sundance Da Doll została zabita w rodzinnej Atlancie.

reżyseria: D. Smith
obsada: Daniella Carter, Koko Da Doll, Liyah Mitchell, Dominique Silver
dokumentalny / USA / 2023
czas: 73 minuty