Kolejny raz Lublin stanie się stolicą niekonwencjonalnych, niezależnych rockowych brzmień! Na scenie Centrum Kultury wystąpią cztery zespoły, dzięki którym rock’n’roll żyje i ma się dobrze.
Harmonogram wieczoru:
18:30 – otwarcie drzwi
19:00 – 19:30 – The Dead Hearts
19:50 – 20:30 – Sons of the Sun
20:50 – 21:40 – Only Sons
22:00 – 23:20 – Calyces
CALYCES (Ateny, Grecja – progressive post metal)
Muzyka ateńczyków jest niczym spacer po tajemniczym, bujnym ogrodzie pełnym dziwacznych, niebezpiecznych roślin. Ich riffy oplatają słuchacza, połamane rytmy sprawiają namacalny dyskomfort, a nieszablonowe harmonie wokalne wciągają coraz bardziej w głąb. Grecy konsekwentnie ugruntowują swoją mocną pozycję w świecie helleńskiego metalu, a za sprawą wydanego w 2025 roku „Fleshy Waves of Probability” są obecnie jedną z najgorętszych nazw w swoim kraju. Koncert w Lublinie to część ich europejskiego tournée.
Manthos Stergiou – gitara, wokal, syntezatory
Stavros Rigos – perkusja
Giannis Golfis – gitara, wokal
Christos Kazantzoglou – gitara, wokal

ONLY SONS (Kraków, Polska – alt metal / post metal)
Krakowski Only Sons to riffy które lubisz, rytmy które zawsze będą Tobą bujać oraz piosenki, które za chwilę będziesz nucił razem ze swoimi znajomymi. Jeśli polska scena metalowa to siła, to ten zespół jest jednym z jej motorów napędowych. 17 kwietnia wychodzi ich drugi album „Through The Night Again”, więc można się spodziewać, że chłopaki zagrają co nie co przedpremierowo.
Daniel Bala Suder – wokal
Daniel Kesler – gitara
Łukasz Kursa – gitara
Kamil Stadnicki – bas
Wiktor Palik – perkusja

SONS OF THE SUN (Lublin, Polska – post grunge / alternative)
Lublin ostatnimi czasy może pochwalić się całkiem pokaźną reprezentacją naprawdę oryginalnych muzycznych składów – „Synowie Słońca” to jeden z nich. Melodyjne numery, niepospolite struktury, intensywny przegląd przez najlepsze czasy grunge’u, stonera i post metalu, a do tego swój własny pierwiastek czyni z „Sons of the Sun” jeden z najciekawszych projektów na lokalnej scenie rockowej.
Ernest Kisiel – wokal
Mateusz Ostrowski – gitara
Grzegorz Górny – gitara, wokal
Maciej Trojak – bas, wokal
Łukasz Majdiuk – perkusja

THE DEAD HEARTS (Lublin, Polska – post grunge / progressive metal)
Lubelska załoga postawiła sobie ambitny cel pogodzenia melodyjnego progresu z najlepszymi patentami spod znaku Alice in Chains czy Soundgarden. Wyszło co najmniej interesująco, czego dowodem jest przejmujący debiutancki album „The Plight Goes On”, którego najistotniejszą cechą jest to, że nie ma tendencji do opuszczania odtwarzacza.
Grzegorz Iwańczuk – wokal
Filip Dolecki – gitara
Damian Lipiński – gitara
Mateusz Michna – gitara basowa, wokal wspierający
Cezary Szypulski – perkusja

Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Miejsce
ul. Peowiaków 12
zobacz wskazówki dojazdu
Kontakt
e-mail: adam.szczepanek@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09