Edukacja/Muzyka/Teatr

9. Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej

W roku Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich zapraszamy do specjalnej edycji Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego. Ukazując nowoczesne spojrzenie na  patriotyzm, podczas tegorocznej edycji zachęcamy do artystycznej rozmowy o małej ojczyźnie.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej, studentów oraz dorosłych mieszkańców miasta Lublin oraz województwa lubelskiego.
Konkurs składa się z dwóch Turniejów: Poezji i Prozy oraz Turnieju Pieśni.
Uczestnicy proszeni są o przygotowanie dwóch utworów, z których minimum jeden będzie opowiadał o Lublinie lub poruszał temat „moje miasto”. Zachęcamy do poszukiwań w obrębie literatury współczesnej, do wyboru wierszy, tekstów prozatorskich i utworów muzycznych, które rzadko pojawiają się na akademiach i uroczystościach.
Wskazani przez Jury laureaci wystąpią w Koncercie Galowym, który odbędzie się 12 listopada 2017 r. w ramach lubelskich obchodów 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

ZOBACZ PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY

KOLEJNOŚĆ PREZENTACJI UCZESTNIKÓW:

27.10 (piątek), godz. 14.00 – CHÓRY – kolejność prezentacji
28.10 (sobota), godz. 10.00 – CHÓRY – kolejność prezentacji
28.10 (sobota), godz. 13.30 – SOLIŚCI i ZESPOŁY – lista uczestników
29.10 (niedziela), godz. 11.00 – SOLIŚCI i ZESPOŁY – lista uczestników

HARMONOGRAM PREZENTACJI:

Turniej Poezji i Prozy – 24-25.10.2017 – zobacz szczegółowy harmonogram
Turniej Pieśni  – 27-29.10.2017 – Sala Widowiskowa
Koncert Galowy – 12.11.2017 – Sala Operowa, Centrum Spotkania Kultur

ZGŁOSZENIA DO KONKURSU

Prawidłowo wypełnione karty zgłoszenia (tytuł utworu, autor tekstu, autor muzyki, dane do kontaktu i inne) należy dostarczyć osobiście, listownie bądź drogą mailową w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 października 2017 r. na adres e-mail: edukacja@ck.localhost
Karty niewypełnione w całości nie będą uwzględniane.

Pobierz Kartę zgłoszenia

Zobacz Regulamin