18:00 - 30.10.2020 - 0-50 zł - więcej

18:00 - 30.10.2020 - 0-50 zł - więcej

25. edycja Konfrontacji Teatralnych odbędzie się w dniach 25 września-30 października.

W tym roku Festiwal nie będzie zwykłym świętem teatru – będzie to czas wspólnej obecności, ważnych rozmów i inspirujących spotkań. Mimo komplikacji, jakie niesie ze sobą czas pandemii, dołożymy wszelkich starań, aby artyści i intelektualiści mogli spotkać się z publicznością. Założeniem jest konfrontacja różnych form teatru i tradycji artystycznych, a także prezentacja osiągnięć najciekawszych osobowości teatralnych polskiej i światowej sceny.

Miało być zupełnie inaczej, a jest tak, jak jest. Inaczej. […]
Czujemy, że większość przedstawień przygotowanych przed lockdownem straciło swoją aktualność – były przecież przygotowywane w świecie, jaki znaliśmy, w którym w miarę dobrze się nam żyło i w którym przejmowaliśmy się zupełni innymi sprawami niż te, które zajmują nas teraz. Dlatego postanowiliśmy przenieść akcent. Skupić się na tym, co lokalne i je wspierać. Skonstruować program Konfrontacji w oparciu o nowe, własne produkcje zestawione z debatą o tym, co niemożliwe i co właśnie się zdarza. Wierzymy, że w tych ciężkich czasach dla sztuki, a szczególnie sztuki teatru, należy inaczej myśleć o rozmowie z widzem, komponowaniu repertuaru, szukaniu aktualnych tematów. A nawet o miejscach i sposobach prezentacji przedstawień. Zaryzykujmy.

– Łukasz Drewniak, Wojciech Majcherek, Agnieszka Lubomira Piotrowska
kuratorzy tegorocznej edycji Konfrontacji Teatralnych

Czytaj pełny tekst kuratorski

;&nbsp

PROGRAM

W programie tegorocznej edycji zaplanowaliśmy m.in.: dwukrotną prezentację spektaklu „Mistrz i Małgorzata” Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu na dziedzińcu Zamku Lubelskiego; premiery lubelskiej Sceny InVitro i neTTheatre; Projekt: I co teraz? – cztery mniejsze formy teatralne stworzone w kontekście pandemii przez m.in. Marcina Libera, Marcina Gorczyńskiego, Annę Gryszkównę czy Jana Hussakowskiego. Ponadto zaprezentujemy m.in. spektakl „Wszystko płynie” w reżyserii Janusza Opryńskiego czy projekt artystyczny “Wyliczanka” Ewy Rysowej w Galerii Białej.

Zobacz pełny program festiwalu
UWAGA: ZMIANY W PROGRAMIE – SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY [nowe informacje]
Szczegółowe opisy wydarzeń znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej i na stronie konfrontacje.pl

FORUM: CZAS KRYTYCZNY/KAIROS. NIEMOŻLIWE SIĘ ZDARZA. KULTURA I BIZNES

Biorąc pod uwagę wiele nowych zjawisk, które pojawiły się w okresie pandemii, chcemy poszukać odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Poszukując przestrzeni dialogu między biznesem i kulturą, będziemy korzystać z formuły opracowanej w przeszłości w ramach spotkań „Jak żyć?”- spotkań z wybitnymi polskimi filozofami i światową literaturą, odczytywaną przez aktorów. Tym razem do rozmowy chcemy zaprosić ekonomistów, liderów biznesu, socjologów i ludzi kultury.
zapisy spotkań w formie online dostępne na konfrontacje.pl
więcej informacji wkrótce

BILETY

Bilety dostępne online i w kasie Centrum Kultury