16. Lubelski Festiwal Filmowy

75 lat SFR: Nie-wieczorynki, czyli retrospektywa filmów dla starszych widzów + spotkanie

18:00 - 24.11.2022 - Kino CK - wstęp wolny - więcej
16. Lubelski Festiwal Filmowy

18:00 - 24.11.2022 - wstęp wolny - więcej

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej istnieje już 75 lat! LFF przyłączając się do obchodów tego pięknego jubileuszu zaprasza na seanse wybranych filmów z archiwum studia.

SFR to nie tylko “Reksio” czy „Bolek i Lolek”. W serii pokazów przypomnimy filmy sprzed lat, jak i zaprezentujemy najnowsze produkcje. Odkryjcie wraz z nami bogactwo dokonań SFR!

Pan Rzepka i jego cień / reż. Wacław Wajser / Polska / 1957 / 7 min
Pan Rzepka ma kłopoty z alkoholem i swoim cieniem, który gdy jest pijany tak jak on, ciągle przed nim ucieka.

Za borem za lasem / reż. Władysław Nehrebecki / Polska / 1961 / 10 min Na łowickiej wsi stara Walentynowa przegania dwa koguty, co jest pretekstem kłótni z sąsiadem.

Don Juan / reż. Jerzy Zitzman / Polska / 1963 / 10 min
Don Juan, legendarny szlachcic z Sewilli, łamie serca kobiet, arystokratek, zakonnic i wieśniaczek.

Sztandar / reż. Mirosław Kijowicz / Polska / 1965 / 8 min
Spóźniony uczestnik pochodu zapomina o obowiązkowej chorągiewce.

Potem na pewno / reż. Ryszard Kuziemski / Polska / 1969 / 7 min
Protest przeciw faszystowskiemu ludobójstwu.

Fair play / reż. Bronisław Zeman / Polska / 1970 / 6 min
Zabawna historia o dwóch panach – dyplomatach, którzy w swoistej grze chcą się nawzajem unicestwić.

Zawiść / reż. Lechosław Marszałek / Polska / 1971 / 6 min
Dwaj sąsiedzi budują domy prześcigając się w wymyślnym ozdabianiu i wysokości. Doprowadzona do absurdu zawiść nie kończy się nawet wraz ze śmiercią dwóch antagonistów.

Szum lasu / reż. Zdzisław Kudła / Polska / 1972 / 9 min
Pełna horroru wizja człowieka znękanego monotonią pracy – protest przeciw zagrożeniu naturalnego środowiska człowieka.

Strzelnica, reż. Marian Cholerek / Polska / 1975 / 6 min
Walka o byt często prowadzi na manowce. Na stadionie lekkoatletycznym wokół bieżni rozpięty jest drut kolczasty, a w miejscu startu znajdują się stanowiska strzelnicze. Zawodnicy wcześniej czy później zostaną ścięci z nóg silnym ogniem z karabinów.

Makatki: Makatka XVI / reż. Andrzej Czeczot / Polska / 1979 / 1 min
Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy.

Oracz / reż. Marian Cholerek, Andrzej Czeczot / Polska / 1981 / 7 min
Rysunkowa satyra na polskie stosunki początku lat osiemdziesiątych.

Kurator pokazu: Piotr Kardas

Kino CK