Teatr Czytelni Dramatu

Teatr Czytelni Dramatu

17:00 - 11.06.2023 - 35/45 zł - więcej
Kup bilet

Z przyczyn niezależnych od organizatorów premiera spektaklu zostaje odwołana. Wkrótce postaramy się podać nowy termin premiery. Zarówno Kasa CK, jak i system sprzedaży online zwracają bilety zakupione na spektakl.

Zapraszamy na spotkanie z człowiekiem o wielkiej odwadze, nieustraszonym podróżnikiem, reporterem i bardzo utalentowanym fotografem – Kazimierzem Nowakiem.

Jako pierwszy człowiek przemierzył Afrykę z północy na południe i z powrotem – ale jak – na rowerze! I to niemal sto lat temu!Podróż ta – pełna była przygód, niebezpieczeństw, dzikich zwierząt, czarowników, szamanów i niesamowitej, afrykańskiej przyrody. Kazimierz Nowak opisał ją w swoich reportażach i wspomnieniach. Na ich podstawie Łukasz Wierzbicki opracował zbiór opowiadań dla dzieci, a Artem Manuilov – aktor ukraińskiego pochodzenia, postanowił przenieść tę niezwykłą opowieść na deski teatru. Tak powstał magiczny spektakl dla całej rodziny w dwóch językach: polskim i ukraińskim.

• Zdjęcie ze spektaklu "Afryka Kazika". Mężczyzna w jasnym ubraniu i podrózniczym kapeluszu stoi na scenie. W ręce trzyma pałkę z trzciny. Za nim znajduje się palma i szałas z bambusowych palików.
  • Zdjęcie ze spektaklu "Afryka Kazika". Bosy mężczyzna siedzi na taborecie i gra na bębnie.
  • Zdjęcie ze spektaklu "Afryka Kazika". Na scenę pada niebieskie śiwatło. Z namiotu wykonanego z brązowego materiału wystaje głowa mężczyzny.

występuje: Artem Manuilov; wsparcie reżyserskie: Daniel Adamczyk; adaptacja: Daniel Adamczyk; muzyka: Szczepan Pospieszalski; scenografia: Elbruzda; Światło: Daniel Adamczyk; wsparcie producenckie: Małgorzata Lisowska-Źrebiec

Spektakl powstał w ramach otwartego konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr.
Program Przestrzenie Sztuki Lublin jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.

35/45 zł

Bilety:

Osobie dorosłej z min. 2 dzieci przysługuje bilet ulgowy.

Sala Widowiskowa

Czytelnia Dramatu