Archipelag

19:00 – 2018-02-17 – Sala Widowiskowa – 15 / 25 zł

Pierwszy spektakl Macieja Kuźmińskiego dla Teatru Tańca Caro to złożony z okruchów wspomnień kalejdoskop obrazów.

Ukazuje człowieka zawieszonego w przestrzeni, gdzie czas nie płynie linearnie. Powracające i pozornie niezwiązane ze sobą sceny nawiązują do współczesnego, fragmentarycznego świata, którego wirtualne i rzeczywiste sfery zlewają się między sobą. Pięcioro tancerzy tworzy obraz rodziny, ukazanej w ponadczasowym ujęciu. Sceniczne postaci, każda ze swoją historią i pragnieniami, poruszają się w surrealistycznej przestrzeni zamieszkałej na stałe jedynie przez meble i ubrania – doskonałe nośniki czasu i pamięci.

Ukazani na przemian w ruchu i zawieszeniu bohaterowie stają się częścią archipelagu wspomnień, który stopniowo wyłania się jako obrazy na długo zapadający w pamięć widza. Kuźmiński w charakterystyczny dla siebie sposób ukazuje osamotnienie jednostki poprzez zamierzony brak dotyku fizycznego między aktorami. Często wykorzystywane przez niego wyraziste, barwne obrazy sceniczne potęgują wrażenie przemieszczania się aktorów w przestrzeni. Twórca kontrastuje to jednak z momentami zawieszenia, w których człowiek ukazany jest w zwolnionym tempie, bądź w boleśnie wręcz przedłużonym bezruchu. Fragmentaryczność kompozycji, egzystencjalna tematyka oraz nawiązania do filozofii XXI w. ( w tym wypadku koncepcja time-image Gillesa Deleuze’a ) składają się na stopniowo klarujący się styl Macieja Kuźmińskiego.

Maciej Kuźmiński – choreograf, tancerz i wykładowca młodego pokolenia. Kierownik artystyczny Teatru Tańca Caro w Siedlcach. Jego prace (m.in „Room 40”), formalnie odważne i operujące osadzonym, dynamicznym ruchem, pokazywane były od 2014 r. ponad 70 razy m.in. w Niemczech, Izraelu, Brazylii, Austrii, Finlandii, Holandii, Czechach, Ukrainie, Białorusi, Armenii, Gruzji, we Włoszech oraz wielokrotnie w Polsce. Laureat znaczących nagród za choreografię( m.in. Nagroda Publiczności na Polskiej Platformie Tańca 2014, 2. Nagrody i Nagroda Scapino Production Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Hannowerze. Kuźmiński ukończył z wyrożnieniem studia MA Choreography oraz BA Dance Theatre na konserwatorium Trinity Laban w Londynie.

choreografia, dźwięk, produkcja: Maciej Kuźmiński; wykonanie i kreacja: Anna Mikuła, Grzegorz Łabuda, Monika Witkowska, Zuzanna Kasprzyk, Karol Miękina; dramaturgia i prowadzenie aktorskie: Adam Hypki’ reżyseria oświetlenia: Ewa Garniec; kostiumy: Justyna Jakubczyk-Lassota; czas trwania: 70 min
produkcja: Teatr Tańca Caro wraz z Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach, Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli, JOHAN Centrum w Pilźnie; wsparcie: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach, Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli, JOHAN Centrum w Pilźnie, Visegrad Artist Residency Fund – granty dla sztuk performatywnych, Wschodnioeuropejska Platforma Sztuk Performatywnych – wsparcie z programu małych grantów, Instytut Muzyki i Tańca – wsparcie z programu “Scena dla Tańca 2017”

Ceny biletów
15 / 25 zł
Kasa Czynna:
czynna w maju we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-18:00
oraz godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem
tel. 81 466 61 40
W pozostałych dniach prosimy o kontakt mailowy (kasa@ck.lublin.pl).

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę

Regulamin udziału w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Kultury w Lublinie
Zobacz regulamin
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Lubelski Teatr Tańca
tel.: 81 466 61 46
e-mail: taniec@ck.lublin.pl

Zobacz również

Archipelag
19:00 15 / 25 zł TaniecTeatr

FreshMail.pl