Centralny Plac Zabaw

Centralny Plac Zabaw

20:00 - 19.08.2023 - 25/35 zł - więcej
Kup bilet

Elektronika przełamana akustyczną perkusją, kontrabasem, saksofonem i nastrojowym wokalem.

Brzmi wielkomiejsko? Materiał pełny takich właśnie dźwięków stworzył co prawda skład związany z Trójmiastem, ale został nagrany w maleńkiej szopie w Polanówce, niewielkiej wsi pod Lublinem. Kameralne i niezobowiązujące warunki tej sesji zdecydowanie sprzyjały rejestracji wyjątkowo osobistych wyznań. Na wymykającym się gatunkowym ramom albumie Artificialice przeprowadza bowiem słuchacza przez kolejne – często zaskakująco różniące się charakterem – utwory, oferując odbiorcy opowieść o odkrywaniu swojej tożsamości, a przede wszystkim o potrzebie wyzwolenia się ze stworzonego w swoim umyśle „więzienia” własnych i cudzych oczekiwań. Nad płytą pracowali młodzi, uzdolnieni i kreatywni muzycy związani z Akademią Muzyczną w Gdańsku, współtworzący również zespoły takie jak: Immortal Onion, Hania Rani, Tomasz Chyła Quintet, Quantum Trio, Alfah Femmes, Mu (Tymon Tymański), Zgniłość (Marcin Świetlicki), Sławek Jaskułke Sextet, Grzegorz Kapołka Trio, The Fruitcakes, Ziemia czy Klawo.

• Scena z koncertu. 4 muzyków na ciasnej oświetlonej na niebiesko scenie. Wszyscy spoglądają w lewą stronę na kogoś/coś poza kadrem.
  • Dwie kobiety na scenie. Po lewej niewyraźna śpiewa do mikrofonu, po prawej wyraźna gra na gitarze. Obie oświetlone mocnym czerwonym i niebieskim światłem.
  • Mężczyzna w okularach z wąsem, ubrany w różową koszulę siedzi za perkusją w dłoni trzyma pałeczki.
  • Na zdjęciu dwie osoby,. Na pierwszym planie niewyraźna sylwetka kobiety, na drugim planie mężczyzna w czapce, stoi za Deską konsoletą.
  • Na środku zdjęcia kobieta z krótkimi włosami do ramion klaszcze, oświetlona jest na czerwono, nad nią punktowe niebieskie światło sceniczne. Za nią osoby również bijące brawo.

Inicjatorką projektu jest wokalistka i songwriterka Alicja Sobstyl. Debiutancki album „Prisoners of Expectations”, którego materiał muzyczny powstał w wyniku kolektywnej współpracy Alicji Sobstyl, Tomasza Rafalskiego, Alana Kapołki i Macieja Świniarskiego przeplecionej indywidualnym procesem produkcji muzycznej Ziemowita Klimka i Krzysztofa Hadrycha z gościnnym udziałem Michała Jana Ciesielskiego na saksofonie charakteryzuje hipnotyzujący wokal przywodzący na myśl Björk, świeże aranżacje w stylu Hiatus Kaiyote oraz bezkompromisowość w elektronicznych brzmieniach inspirowana Sophie czy Arcą.

25/35 zł

Wirydarz