Centralny Plac Zabaw

Centralny Plac Zabaw

21:00 - 08.08.2020 - 25 zł - więcej
Kup bilet

Muzyk dał się już poznać jako producent o własnym, rozpoznawalnym stylu. Przeplata industrialny chłód i EDM-owy trans w świetnie skomponowanych, mrocznych piosenkach. Po rocznej przerwie wraca pod osłoną „Nocy”.

Jego muzyka to też chwytliwe, zapadające w pamięć refreny i hipnotyzujący wokal. Trzeci album Baascha to kontynuacja starannie wypracowanej stylistyki poprzednich krążków – dialogu muzyki tanecznej z dark-popem. Nowe piosenki są rejestracją życia toczącego się pod osłoną nocy. Baasch w charakterystyczny dla siebie sposób pisze o uczuciowości i relacjach. Duszny klimat nocnego życia ujął w odważnych tekstach, po raz pierwszy sięgając w swoich utworach po język polski. Całość została napisana i skomponowana pod osłoną nocy. Baasch odstawił na bok ballady, pozwalając zdominować nowy krążek rytmicznym, tanecznym brzmieniom, satysfakcjonującym zarówno fanów dotychczasowej twórczości, jak i sympatyków klubowych parkietów.

Baasch – wokalista, producent, kompozytor, autor tekstów. Od kilku lat aktywny na polskiej scenie alternatywnej i elektronicznej. Oba jego albumy studyjne wydane w NEXTPOPie zebrały świetne recenzje i znalazły się w licznych rankingach końcoworocznych jako jedne z najlepszych polskich płyt. Baasch współpracuje z dużą częścią polskiej ambitnej sceny elektronicznej. Nagrywał z artystami takimi jak m.in. Rysy, BOKKA, Mary Komasa, Novika, Wojtek Urbański, Agim, Piotr Bejnar i wielu innych. Skomponował także muzykę do głośnego filmu „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego.

Grał na najważniejszych festiwalach w kraju: Open’er Festival, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver Festival, Orange Warsaw Festival, T-Mobile Nowe Horyzonty. Koncertował też zagranicą (Niemcy, Francja, Norwegia, Islandia, Chiny, Czechy, Litwa, Rumunia).
Baasch przywiązuje dużą uwagę do wizualnej strony swoich koncertów – scenografia i światło to bardzo ważny element jego występów.

skład:
Baasch – wokal, elektronika