Lubliner Festival

Boom Pam & Ravid Kahalani

20:00 - 07.08.2021 - Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim w Lublinie - wstęp wolny/bezpłatne wejściówki - więcej
Lubliner Festival

20:00 - 07.08.2021 - wstęp wolny/bezpłatne wejściówki - więcej

Limit wejściówek został wyczerpany.

Pochodzący z Tel Awiwu zespół Boom Pam dostarcza niesamowitej mieszanki śródziemnomorskiego rocka i muzyki surfingowej, odpowiedniej na każdą okazję, od sal koncertowych po szalone, trwające do rana imprezy. Z zespołem wystąpi Ravid Kahalani z Yemen Blues.

Założona w 2003 roku grupa odniosła ogromny sukces zarówno w klubach izraelskich jak i międzynarodowych, nie wyłączając scen najważniejszych festiwali muzycznych świata.
Najważniejsze występy zespołu obejmowały występy dla legendarnego izraelskiego zespołu Minimal Compact, a także dla Emira Kusturicy i jego The No Smoking Orchestra. Zagrali także podczas wystawy WOMEX (World Music Expo) w 2006 roku, która zapoczątkowała ich światową karierę koncertową. Debiutancki album Boom Pam został nagrany we Frankfurcie dla niemieckiego wydawnictwa Essay Recordings, koprodukowany był przez DJ Shantel. Wiosną 2006 roku album szybko dotarł do pierwszej dziesiątki europejskich list przebojów muzyki światowej. Ich drugi album „Puerto Rican Nights” został również wydany przez Essay Recordings w 2008 roku. Po powrocie do Izraela zespół nadal angażował się w liczne kolaboracje artystyczne, w tym z Batsheva Dance Company, wydając po drodze kilka izraelskich singli, nagrywając muzykę filmową i łącząc siły z nowojorską ekipą Balkan Beat Box. W niecodziennym koncercie zagrali z Orkiestrą Filharmonii Izraelskiej. Zadebiutowali w Ameryce Północnej na globalFEST w Nowym Jorku w 2007 roku, a następnie koncertowali w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, otwierając koncert przed legendarnym VENTURES w Kalifornii i grając na Winnipeg Folk Festival oraz Montreal Jazz Festival.

W 2010 roku ukazał się ich trzeci album, tym razem w Tel Awiwie, wydany przez wytwórnię Audio Montage, po którym odbył się premierowy występ SXSW i trzy europejskie trasy koncertowe. W 2014 roku zespół współpracował z kultową turecką piosenkarką SELDA i odwiedził Stambuł podczas serii magicznych prób. Z dużym powodzeniem grali także przedłużoną trasę koncertową w Japonii. Boom Pam grają razem żywiołową muzykę, intensywnie podróżując po całym świecie (Europa, USA, Kanada, Meksyk, RPA i Japonia) i kontynuując swoją magiczną muzyczną podróż dzięki unikalnej mieszance swobodnego, psychodelicznego surf rocka i śródziemnomorskich brzmień.

skład:
Uri Brauner Kinrot – gitara, wokal
Dani Ever Hadani – keyboard
Ira Raviv – perkusja
Yuval Zolotov – tuba

wstęp wolny/bezpłatne wejściówki

Rezerwacja wejściówek:

od 26 lipca w kasie CK oraz pod adresem: kasa@ck.lublin.pl
Liczba miejsc ograniczona.
1 osoba może zarezerwować max. 4 wejściówki.
Zarezerwowana wejściówka ważna jest do 10 min. przed rozpoczęciem koncertu.

Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim w Lublinie

Zielony amfiteatr w sercu najpiękniejszego parku Lublina

07-08-2021 - wstęp wolny/bezpłatne wejściówki - więcej