Czy namiętność może mieć smak? Wietnamsko-francuski reżyser Tran Anh Hung („Rykszarz”, „Zapach zielonej papai”) udowadnia, że zdecydowanie tak!
„Bulion i inne namiętności” (nagroda za reżyserię na festiwalu w Cannes) wciąga w świat doskonałej francuskiej kuchni, ale przede wszystkim w zmysłowy sposób pokazuje, że poprzez potrawy, smaki i aromaty można wyrazić najgłębsze uczucia.
Bohaterami osadzonego w drugiej połowie XIX wieku filmu są znakomita kucharka Eugénie (Juliette Binoche) i znany smakosz, gastronom Dodin (Benoît Magimel). Od 20 lat razem gotują, tworzą przepisy i wydają wielkie przyjęcia. Rozmawiają ze sobą głównie za pośrednictwem potraw, przygotowując wspaniałe buliony, sosy, przepiórki, turboty, warzywa z własnego ogrodu czy spektakularne desery. Świat, który wspólnie tworzą, pomaga im przetrwać najtrudniejsze życiowe momenty, a ich relacja przez lata ewoluuje.
Tran Anh Hung, luźno opierając scenariusz na powieści Marcela Rouffa i inspirując się autentyczną postacią Anthelme’a Brillata-Savarina, łączy romans z poetyckim kinem kulinarnym. Udowadnia również, że kino może oddawać niezwykły smak i aromat potraw, tak aby widz mógł rozkoszować się każdym ujęciem. Za oprawę kulinarną „Bulionu i innych namiętności” odpowiada Pierre Gagnaire, słynny francuski szef kuchni. Od czasów „Uczty Babette” nie było w kinach tak smakowitego filmu. Bon appétit!
reżyseria: Tran Anh Hung
obsada: Juliette Binoche, Benoît Magimel, Pierre Gagnaire
dramat, kulinarny / Francja / 2024
czas trwania: 135 min.
data premiery: 30.08.2024
Comiesięczne projekcje w ramach cyklu „Kino 5 zmysłów” będą uzupełnione o opcjonalne narzędzia dostępności, takie jak audiodeskrypcja i napisy rozszerzone. Celem tego działania jest wsparcie różnych grup odbiorców. Dodatkowa narracja, opisująca to, co dzieje się na ekranie pozwoli na doświadczenie sztuki filmowej w innym wymiarze. Może to być również miejsce spotkania osób, które po prostu cenią dobre kino oraz pretekst do integracji i rozmowy o znoszeniu barier w odbiorze sztuki, których doświadczają m.in. Osoby G/głuche, słabosłyszące, niewidome, słabowidzące czy seniorzy. Wybitne i nagradzane filmy, które już widzieliście. Porywające epopeje, intymne historie wyjątkowych osób, obrazy uznanych twórców, które zdobywały najważniejsze nagrody filmowe. Ale czy na pewno je zobaczyliście? Czy odbieracie sztukę innymi zmysłami?
Rodzaj dostępności: audiodeskrypcja
Audiodeskrypcja – narracja opisująca, co dzieje się na ekranie, w tym między innymi wykonywane czynności, mimikę, kostiumy, scenerię oraz zmiany scen.
Audiodeskrypcja w aplikacji Kino Dostępne: W celu skorzystania z audiodeskrypcji, konieczne jest zainstalowanie aplikacji Kino Dostępne na telefonie. Aplikację można pobrać za darmo za pośrednictwem Google Play i AppStore. W momencie rozpoczęcia filmu należy uruchomić odtwarzanie audiodeskrypcji na telefonie. Do obsługi wymagane są własne słuchawki użytkownika telefonu – prosimy zabrać je ze sobą na seans.
Aplikacja służy do synchronizacji audiodeskrypcji podczas seansów w kinach. Jest całkowicie darmowa, nie wymaga tworzenia konta, ani dzielenia się danymi osobistymi.
Pełna informacja na temat działania aplikacji dostępna na stronie https://kinodostepne.pl/
UWAGA: Widzowie, którzy chcą skorzystać z audiodeskrypcji w ramach aplikacji Kino Dostępne, powinni mieć ze sobą telefon oraz własne słuchawki.
W Kinie CK obowiązuje hasło „Kino, nie popcorn”, które oznacza, że stawiamy na seanse bez chrupiących przekąsek i bloków reklamowych, a także prosimy naszych widzów, aby nie korzystali z telefonów komórkowych w trakcie projekcji. Godziny seansów w naszym kinie są równoznaczne z rozpoczęciem projekcji filmowej.
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Miejsce
Kontakt
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl