18:00 - 16.01.2020 - Kino CK - 10 zł - więcej

18:00 - 16.01.2020 - 10 zł - więcej
Kup bilet

„Chasing the Breath” i „RunCamino” to filmy dokumentalne w temacie wyzwań sportowych, ekstremalnych.

Chasing the Breath

To film o człowieku, który chce wygrać jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie. Dokument ukazuje treningi oraz mentalne przygotowania Roberta Celińskiego do startu w Tenzing Hillary Everest Marathon. Prawdziwość oraz emocje wciągają nas we wspólne treningi z bohaterem, proces aklimatyzacji, a także w sferę prywatną, która ujawnia się podczas najtrudniejszych momentów.

W filmie znajdziemy garść pozytywnych emocji oraz motywacji. Produkcja otwiera cykl filmów ukazujących przygotowania sportowca do najtrudniejszych biegów na świecie. Film zdobył nagrody na festiwalach międzynarodowych na całym świecie – w Pakistanie, Węgrzech, Peru, Czechach i Słowacji.

reżyseria: Adrian Dmoch
obsada: Robert Celiński
dokument / Polska / 2017
czas trwania: 51 min

„RunCamino”

Prawdopodobnie pierwszy w historii film o przebiegnięciu Camino del Norte, najstarszej drogi pielgrzymkowej Europy, 835 km z San Sebastian do Santiago de Compostela. Robert Celiński – najlepszy obcokrajowiec w historii Everest Maratonu, tym razem z Himalajów schodzi prawie na poziom morza i mierzy się z górami oraz z kapryśną pogodą Północnej Hiszpanii, gdzie biegnąc pokonuje ponad tysiącletni szlak św. Jakuba. Czy wiara pomaga mu w tym ciężkim wyzwaniu i czy ciężka droga niesie duchowe oczyszczenie?

reżyseria: Adrian Dmoch
obsada: Robert Celiński
dokument / Polska / 2017
czas trwania: 51 min