Dookoła świata

Chile – najdłuższy kraj świata [ONLINE]

18:00 - 18.03.2021 - Facebook Festiwalu Globtroterskiego Dookoła Świata - wstęp wolny - więcej
Dookoła świata

18:00 - 18.03.2021 - wstęp wolny - więcej

Chile to najdłuższy kraj świata, pełen różnorodnych krajobrazów i niesamowitego piękna przyrody. Z jednej strony znajdziemy w nim rozgrzane słońcem pejzaże bezkresnej pustyni, z drugiej – gęste lasy, fiordy, lodowce i jeziora. Ogromne, ciągnące się kilometrami przestrzenie, które zwykle łączy jedno: widok potężnych Andów na horyzoncie lub bliskość Pacyfiku. Aby zasmakować trochę jego fascynującej różnorodności, naszą podróż zaczniemy w Santiago, potem wyskoczymy na chwilę na wybrzeże, a potem skierujemy się na północ – tę bliską i daleką, sięgającą granicy z Boliwią. Wyprawę zakończymy na wietrznym i chłodnym południu, próbując dotrzeć na sam koniec świata – tam, gdzie bliżej na Antarktydę niż do chilijskiej stolicy.

Chile – najdłuższy kraj świata [online]

Po premierze – ok. godz. 18.40 – zapraszamy na spotkanie live z podróżniczką na instagramowym profilu festiwalu

Magdalena Bartczak – dziennikarka i przewodniczka, mieszkająca od ponad 5 lat w Chile. Autorka reporterskiej książki o tym kraju, „Chile południowe. Tysiąc niespokojnych wysp” (2019). Z wykształcenia polonistka i filmoznawczyni. Publikuje m.in. na łamach „Tygodnika Powszechnego”, „Krytyki Politycznej”, „Tygodnika Przegląd” i „Magazynu Kontakt”. Od dwóch lat prowadzi blog/FB Pocztówki z Południa, na których przybliża kulturę, historię i politykę oraz historię Chile i okolic.

Facebook Festiwalu Globtroterskiego Dookoła Świata

Pracownia Słowa - Studium Kultury