Hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film twórcy „Love”, „Nieodwracalne” i „Wkraczając w pustkę”.
Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Aphex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny, psychodeliczny trip.
Na planie swojego najnowszego projektu reżyser sam stanął za kamerą, a do choreograficznych fajerwerków zatrudnił profesjonalnych tancerzy. W obsadzie znalazła się Sofia Boutella, tancerka i aktorka („Atomic Blonde”), a także francuski DJ Kiddy Smile. Na ścieżkę dźwiękową do „Climaxu”, obok przebojów elektro z lat 90-tych, trafił również – skomponowany specjalnie na potrzeby filmu – utwór „Sangria” Thomasa Bangaltera z Daft Punk.
Gaspar Noé w wizualnie porywający sposób pokazuje, do czego zdolni są ludzie, gdy zbiorowo puszczają im hamulce i budzą się wewnętrzne demony. Wybierz się na najbardziej szaloną imprezę tej jesieni, zanurz w tanecznym piekle – i spróbuj przeżyć „Climax”.
reżyseria: Gaspar Noé
dramat / Francja / 2018
obsada: Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoub, Smile Kiddy
czas trwania: 90 min
Ogród rozkoszy ziemskich — obraz Hieronima Boscha inspiruje swoją tajemniczością. Zaprasza widza do ogrodu pozornie niewinnych igraszek. Jednak — jak pamiętamy — rzeczywistość ogrodu okala mityczne memento w postaci religijnych wyobrażeń raju i piekła. Jednak artysta unika jednoznacznej, moralizującej alegorii. Wymowa dzieła jest labiryntem interpretacji. Autor nie szczędząc kontrowersji skłania do namysłu nad życiem w całej jego rozciągłości. Dzisiaj obraz Boscha wraca do Centrum Kultury w odmienionej formie i w nieco innym znaczeniu. „Ogród rozkoszy ziemskich” stał się dla nas inspiracją podczas pracy nad kształtem filmowego repertuaru. W „ogrodzie” Centrum Kultury zaprezentujemy dzieła, które swoją tematyką nawiązują do tego, zagadkowego tryptyku.
Od czasów Boscha dokonały się fundamentalne zmiany w naszym myśleniu na temat ludzkiej moralności, a wraz z nimi przeobrażaniu uległo nasze rozumienie grzechu. Jednak mityczne wyobrażenia raju i piekła wciąż inspirują filmowych twórców. Aby lepiej zrozumieć co dzieje się w naszym „ogrodzie rozkoszy”, którym jak zdaje się sugerować Bosch jest nasza egzystencja proponujemy szereg odważnych tytułów kinowych z ostatniej dekady.
Liczymy na widzów świadomie uczestniczących w kontrowersyjnym kinematograficznym przekazie. Wybraną selekcją filmów chcemy udowodnić, że za scenami „dla dorosłych” często kryje się przysłowiowe „drugie dno”, stanowiące o wartości artystycznej prezentowanego dzieła. Bowiem za taką strategią artystyczną często kryje się przeświadczenie artysty, iż tylko z pomocą odważnych obrazów można postawić poważne, dorosłe pytania. Idąc tym tropem chcemy dojrzałej publiczności ukazać dzieła zaglądające nieco głębiej w zakamarki ludzkiej psyche. Wspólnie zastanowimy się nad kondycją późnonowoczesnego człowieka, a może i całej współczesnej zachodniej kultury.
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Miejsce
Kontakt
e-mail: konfrontacje.lublin@gmail.com
tel: 81 466 61 19/20