Konfrontacje

Konfrontacje

19:00 - 13.10.2023 - 12/15 zł - więcej
Kup bilet

W nagrodzonej Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale fabule Giaccomo Abruzzeze miksuje ze sobą zmysłowość i melancholię, agresję i wrażliwość, pulsujące electro Vitalica i romantyczną chrypkę Edith Piaf.

Całej tej intensywnej mieszanki emocji doświadczamy z perspektywy Aleksieja (rozsadzający ekran niespokojną energią Franz Rogowski – jedna z najjaśniejszych gwiazd kina europejskiego). To chłopak ze Wschodu który wstępuje do Legii Cudzoziemskiej i jako jej żołnierz zatraca się w opętańczym tańcu, w którym do głosu dochodzą wyrzuty sumienia i porzucone marzenia. Disco Boy jest opowieścią o przekraczaniu kolejnych granic i śmiałej podróży do własnego jądra ciemności. W rozpiętym pomiędzy potrzebą życiowych ram i pragnieniem totalnej wolności filmie, fantastyczną drugoplanową kreację stworzył Robert Więckiewicz.

MFF w Berlinie 2023 – Srebrny Niedźwiedź (wyróżniający się wkład artystyczny)

reżyseria: Giacomo Abbruzzese
obsada: Franz Rogowski, Morr Ndiaye, Laetitia Ky, Leon Lucev, Robert Więckiewicz, Michał Balicki
dramat / Francja, Polska, Włochy, Belgia / 2023 / czas trwania 92 min

Pragniemy przypomnieć, że w Kinie CK obowiązuje hasło „Kino, nie popcorn”, które oznacza, że stawiamy na seanse bez reklam. Godziny seansów w naszym kinie są równoznaczne z rozpoczęciem projekcji filmowej. Prosimy o punktualne przybycie. Zgodnie z regulaminem osoby spóźnione nie będą wpuszczane na seanse.

12/15 zł

Kino CK