Ukraina! 8. Festiwal Filmowy

Dom Słowo. Niedokończona powieść / БУДИНОК ‘СЛОВО’ , РЕТРОСПЕКТИВА НЕЗАЛЕЖНОГО КІНО

19:00 - 01.12.2023 - Kino CK - 12/15 zł - więcej
Ukraina! 8. Festiwal Filmowy

19:00 - 01.12.2023 - 12/15 zł - więcej

Charków, lata 30. ubiegłego wieku. Złota era ukraińskiej sztuki.

W nowym, luksusowym Domu „Słowo”, zbudowanym specjalnie dla artystów, znajduje swoje miejsce młody, ambitny poeta Wołodymyr Akimow. Pochodzi z prowincji, pracuje jako korektor w prasie i nigdy nawet nie marzył, że zamieszka pod jednym dachem z uznanymi ukraińskimi pisarzami i artystami. Uważa swoją poezję za genialną, ale nikt nie traktuje poważnie jego wysiłków literackich, nie mówiąc już o okazjonalnych chichotach nad jego epigońskimi wierszami. Jednak los się do niego uśmiecha. Szef agencji wywiadu politycznego proponuje mu, aby został autorem napisanej wcześniej sztuki. Akimow zgadza się, podpisując notę o nieujawnianiu informacji. Poeta nie ma pojęcia, jaką cenę zapłaci za ten sukces. „Dom ‘Słowo’” to historia ukraińskiego pokolenia artystów prześladowanych przez system totalitarny – na tle jednego z największych ludobójstw XX wieku, Hołodomoru, który spowodował śmierć blisko 7 milionów ludzi.

• Czarno-biały kadr z filmu. Na scenie znajdują się skąpo ubrane tancerki. Na głowach nosza cylindry. Za nimi znajduje się spiralna dekoracja ze światełkami.

reż. Taras Tomenko
obsada: Dmytro Oliynyk, Vyacheslav Dovzhenko, Stanislav Suknenko, Nina Naboka, Maryna Koshkina
dramat / Ukraina / 2021
czas trwania: 120 min

Pragniemy przypomnieć, że w Kinie CK obowiązuje hasło „Kino, nie popcorn”, które oznacza, że stawiamy na seanse bez reklam. Godziny seansów w naszym kinie są równoznaczne z rozpoczęciem projekcji filmowej. Prosimy o punktualne przybycie. Zgodnie z regulaminem osoby spóźnione nie będą wpuszczane na seanse.

12/15 zł

Kino CK