18:00 - 25.02.2023 - Sala Widowiskowa - 15/25 zł - więcej

18:00 - 25.02.2023 - 15/25 zł - więcej
Kup bilet

Czym jest dusza? Z jakich substancji się składa? W jakiej części ciała się znajduje? Czy żyje w ciele? Czy da się ją wyrazić poprzez ruch? Jak sobie radzi dusza z najtrudniejszymi przeżyciami?

• Zdjęcie przedstawia scenę ze spektaklu. Mężczyzna ubrany w szare spodnie, podkoszulek z długim rękawem i kamizelkę z folii unosi ręce przed siebie jakby kierował marionetką, patrzy w dół. Wokół niego unosi się dym.
  • Zdjęcie ze spektaklu przedstawia dwie kobiety w szarych strojach i kamizelkach z przezroczystej folii.
  • Zdjęcie przedstawia scenę ze spektaklu. Tancerze w szarych strojach siedzą na podłodze i patrzą w górę. Na scenę pada pojedynczy słup światła.

Nie ma jednoznacznych odpowiedzi na te pytania. Choreografia spektaklu jest zapisem cielesnych impresji w poszukiwaniu odpowiedzi.
Spektakl został stworzony z myślą o białoruskich tancerzach i tancerkach, a premiera odbyła się w 2021 roku. W 2022 roku dzięki wsparciu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego przedstawienie zostało zrealizowane przez międzynarodowy zespół tancerzy i tancerek z Białorusi, Ukrainy i Polski.

„13 sierpnia 2020 r. po wakacjach przyszłam do studia tanecznego. Pamiętam, jak leżałam na podłodze bez sił, by się ruszać, tańczyć. Miałam już materiał do mojego nowego spektaklu, ale tych 5 miesięcy poprzedzających premierę bardzo go zmieniło, zmieniło również mnie. „Dusza” jest odbiciem zimna i ciepła, bólu i radości, które mieliśmy i miałyśmy”.

Inna Aslamova, choreografka

pomysł, scenografia: Inna Aslamova; choreografia: Inna Aslamova i tancerze oraz tancerki; muzyka: Arvo Part; projekt dźwięku: Uladzimir Maliukov; projekt świateł: Sam Davydzenka; taniec: Anastasiya Yembulaeva, Anton Dzioshau, Alesia Seraya (Białoruś), Maria Micek (Polska), Dmytro Vyskorka (Ukraina/Polska), Antonina Kaminska, Sofiya Kiykovska (Ukraina); kostiumy: Valentina Shapovalova; czas trwania: 50 minut

15/25 zł

Sala Widowiskowa