Kino familijne

12:00 - 18.02.2017 - Kino CK - 8/10 zł - więcej
Kino familijne

12:00 - 18.02.2017 - 8/10 zł - więcej

Sentymentalna podróż w czasie, wspomnienie popularnego serialu z dzieciństwa rodziców, a dla dzieci wciągająca i zabawna komedia omyłek.

Historia dwójki bliźniaczo podobnego do siebie rodzeństwa. Przed wyjazdem na wakacje, w tajemnicy przed rodzicami Tomek i Tosia zamieniają się rolami. Tomek jako Tosia trafia do ciotki Isi na wieś, podczas gdy Tosia jako Tomek udaje się do leśniczówki brata ich ojca, nadleśniczego.
Zamiana powoduje niezliczoną ilość komicznych sytuacji. Tosię czeka wiele przygód, w których przyjdzie się jej wykazać odwagą, zaś Tomek w Tosinej sukience zostaje przywitany u cioci Isi przez trzy zaciekawione siostrzyczki i ich małego braciszka. „Kuzynka” z miasta nie ma jednak zamiaru bawić się z nimi lalkami – staje na czele bandy dziewczynek, którą niebawem zaczyna trenować w pluciu na odległość i strzelaniu z procy. Wypowie też „wojnę” sąsiedzkiej bandzie chłopaków…

reż. Stanisław Loth
Polska / 1980 / 87 min.

Kino familijne w Centrum Kultury
Raz w miesiącu zapraszamy na filmowy rodzinny weekend; zobaczycie filmy ciekawe, inteligentne, prowokujące do myślenia i rozmowy, ale też zabawne i wzruszające, W ramach cyklu zaprezentujemy głównie filmy fabularne, choć nie zabraknie też animacji. Pokażemy nowości, sięgniemy do klasyki, a także do tytułów spoza głównego nurtu kina familijnego, mało znanych i nie pokazywanych w Lublinie – atrakcyjnych zarówno dla małych, jak i dorosłych kinomanów.

8/10 zł

Kino CK