Dźwięki Słów

18:30 - 01.08.2021 - Centrum Kultury, Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim - wstęp wolny - więcej

18:30 - 01.08.2021 - wstęp wolny - więcej

Uwaga! Niedzielne koncerty Festiwalu Dźwięki Słów odbędą się w Wirydarzu Centrum Kultury, a nie w Muszli Koncertowej. O godzinie 19:00 w Wirydarzu Centrum Kultury wystąpi Maja Kleszcz, o 21:00 Romengo.
Zmiana miejsca i godziny (z Muszli Koncertowej ogrodu Saskiego o godzinie 18:30 i 20:30) wynika z niekorzystnej prognozy pogody. Wolontariusze będą przekierowywać gości, którzy nie odbiorą naszych komunikatów i trafią do Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego, do Wirydarza Centrum Kultury w Lublinie. Przepraszamy za utrudnienia.

Przed nami 7. edycja Festiwalu Prezentacji Form Muzyczno-Teatralnych.
Dźwięki Słów – Trójmorze, to wydarzenie, które zabierze nas w podróż po brzmieniach różnych kultur i krajów.

• Zdjęcie przedstawiające członków zespołu Chwila Nieuwagi. Artyści pozują na łące.
  • Trzech mężczyzn w garniturach. Stoją po kolana w wodzie. W rękach trzymają wiolonczele. Zdjęcie jest dynamiczne.
  • Członkowie zespołu Romengo. Czterech mężczyzn idzie ulicą. Niosą instrumenty muzyczne w futerałach. Towarzyszy im kobieta.

Dźwięki Słów to wielobarwny kalejdoskop wielkich muzyczno słownych emocji. Wydarzenie poszukuje sensu poprzez muzykę, teatr, słowo oraz spotkanie z ludźmi. Festiwal jest okazją, aby poznać muzyków, aktorów, poetów i wokalistów różnych pokoleń, którzy prezentują szeroki wachlarz brzmień i tematów zachowując estetyczną harmonię.

7. edycja Festiwalu czerpie z wielobarwności brzmień i kultur krajów Trójmorza: Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łowy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier. Czas od 29 lipca do 1 sierpnia będzie zmysłową podróżą po wrażliwości, pięknie różnic i wspólnych znaczeniach dźwięków i słów krajów Trójmorza. W programie koncerty, recitale, warsztaty z artystami i żywe spotkania ze słowem.

Idea Trójmorza to współpraca i wymiana na poziomie gospodarczym, intelektualnym i społecznym. Kultura to spoiwo tych związków. Dźwięki Słów-Trójmorze to ekscytujące zjawiska muzyczne, aktualne i charakterystyczne dla tych krajów.

• Fotografia wokalistki Aliny Orlove. Młoda kobieta ma falowane, ciemnoblond włosy do ramion, uśmiecha się, kieruje spojrzenie w lewą stronę kadru. Widać jej głowę i ramiona, ma ciemną bluzkę i wyraźny makijaż. Światło pada na jej twarz, tak ja promienie słoneczne.
  • Dorota Osińska śpiewa na niebiesko oświetlonej i spowitej dymem scenie. Ma zamknięte oczy, stoi pryz mikrofonie i gra na gitarze. Ma długie rude włosy, krótką sukienke i kapelusz z dużym rondem. W tle, w prawej części fotografii widać perkusistę, który gra na instrumencie.
  • Wokaliści zespołu Estonian Voices pozują na tle ściany z cegieł pomalowanej na biało. Trzy kobiety i trzech mężczyzn uśmiechają się i noszą kolorowe ubrania

Centrum Kultury, Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim

e-mail: info@dzwiekislow.pl