Przestrzenie Sztuki Taniec

18:00 - 12.10.2024 - Sala Widowiskowa - wstęp wolny - więcej
Przestrzenie Sztuki Taniec

18:00 - 12.10.2024 - wstęp wolny - więcej

Festiwal Hip Hop w Teatrze to unikalny projekt artystyczny, w którym spotykają się taniec street dance i teatr tańca.

Na scenie zobaczymy tancerzy streetdance’owych, którzy prezentują etiudę lub spektakl taneczny.

Impreza to artystyczne konfrontacje oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Wszystko po to, aby scena street dance prężnie się̨ rozwijała i wchodziła w obszary wcześniej nieeksplorowane, a świat teatru tańca zyskiwał nowe techniki tańca oraz nowe taneczne środowisko. W CK zostaną zaprezentowane najciekawsze etiudy i spektakle wyłonione z wrześniowej edycji festiwalu w Łodzi.

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki Taniec, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Lokalnym operatorem programu jest Centrum Kultury w Lublinie.

Sala Widowiskowa

Lubelski Teatr Tańca