Lubelski Festiwal Filmowy

16:30 - 27.11.2020 - Online - wstęp wolny - więcej
Lubelski Festiwal Filmowy

16:30 - 27.11.2020 - wstęp wolny - więcej

W tym konkursie oddajemy głos reżyserkom i reżyserom filmów dokumentalnych. Każda z tych produkcji ma inny temat, różnią się również podejściem do formy. Ich autorki i autorów łączy natomiast wnikliwa analiza oraz szerokie, zniuansowane spojrzenie na problemy, którymi się zajęli. Dla nich świat nie jest czarno-biały, ma wszystkie odcienie szarości.

Żelazne numery, reż. Mateusz Lachowski (Polska) 2020, 21’
Obserwacja szkolenia sanitariuszy-ochotników przygotowujących się do służby podczas konfliktu we Wschodniej Ukrainie. Symboliczny obraz rzeczywistości z jaką przyszło zmierzyć się obywatelom Ukrainy w wyniku wojny w Donbasie. Światowa premiera.
Złote guziki/The Golden Buttons, reż. Alex Evstigneev (Rosja) 2020, 20’ W 2016 roku prezydent Rosji powołał Gwardię Narodową, której zadaniem jest zapewnienie porządku publicznego, walka z terroryzmem i ekstremizmem. W rzeczywistości jest to putinowskie narzędzie opresji. Reżyser obserwuje proces szkolenia kadetów. Portretując chłopców, skupia się również na tym, co dzieje się na drugim planie.
Film nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym i MFF Visions du Réel.
Dziwor, reż. Pawel Dyllus (Polska) 2019, 29’ Po długiej przerwie wybitny artysta i reżyser Bogdan Dziworski kręci swój nowy film. Podczas pracy nawiązuje się ciekawa relacja pomiędzy nim a jego młodszym operatorem Pawłem. Film nagrodzony na KFDF „Młodzi i Film”.
Gra wstępna/Foreplay, reż. Anne van Campenhout (Holandia) 2019, 15’
Obserwujemy dzieci uczestniczące w lekcji edukacji seksualnej. Na ich twarzach maluje się zakłopotanie i ciekawość, ale co się dzieje w ich umysłach? Film nagrodzony na IDFA.

Fokus: Dokument cz. II – krótkie metraże (pokaz konkursowy) – online

Po projekcji zapraszamy na Q&A online z reżyserem filmu Szklane negatywy Janem Borowcem, które transmitowane będzie na facebookowym fanpage’u festiwalu

Kinoteatr Projekt

e-mail: kinoteatr@ck.lublin.pl