W konkursie Fokus: Pomysł znalazły się filmy, które zaskakują swoją formą i podejściem do tematu. Ich autorki i autorzy często wykorzystują dobrze znane konwencje, by opowiedzieć w nietypowy sposób o problemach i zjawiskach na pozór nie przystających do komedii czy musicalu. Udowadniają, że kino gatunkowe nie musi być tylko rozrywką.
4 dni po Świętach/4 Days after Christmas, reż. Peter Hoferica (Słowacja) 2019, 12’
Brat i siostra spotykają się w Bratysławie na Święta Bożego Narodzenia. Szukając miejsca do zaparkowania, rozmawiają w aucie o kwestiach, których nie poruszali przez cały rok. Polska premiera.
Ćśśś!/Shhhh, reż. Jonathan Mordechay (Izrael) 2019, 13’
Zapowiada się kolejny zwyczajny wieczór. Tata wrócił z pracy, mama przygotowała obiad, trzeba tylko uważać, żeby nie obudzić dziecka, które właśnie zasnęło, bo może stać się coś złego… Polska premiera.
Dziedzictwo/The Legacy, reż. Chauvat Pierre-Alexandre (Francja) 2019, 20’
Traper zgadza się zostać szeryfem w małym miasteczku po kilku latach życia w dziczy. Umowę z burmistrzem ma zawrzeć w saloonie. Nieoczekiwanie pojawia się tam obecny szeryf, który nie zamierza rezygnować ze swojego stanowiska. Polska premiera.
Filmy z epoki smogu, reż. Michał Zadara, Barbara Wysocka (Polska) 2019, 16’
Reżyser próbuje przekonać producenta do sfinansowania projektu o zagrożeniu smogiem w Warszawie. Na drodze do realizacji swojego pomysłu napotyka wiele przeszkód natury instytucjonalnej, emocjonalnej i praktycznej.
Pachołek/Cone, reż. Sébastien Auger (Francja) 2019, 21’
Michel, młody mężczyzna z przewlekłą depresją, jedzie do rodzinnej wioski. Na drodze napotyka… pachołek. Ten nowy towarzysz podróży skłania go do stawienia czoła swoim lękom i traumom. Film prezentowany m.in. na Warszawskim Festiwalu Filmowym.
Weekend, reż. Ario Motevaghe (Iran) 2019, 7’
Rodziny piknikują w parku. Cel ich wizyty jest jednak zupełnie inny niż błogie spędzanie czasu… Polska premiera.
Burqa City, reż. Fabrice Bracq (Francja) 2019, 20’
Sulejman i Leila właśnie złożyli przysięgę małżeńską, na dobre i na złe. Dobre jest to, że bardzo się kochają. Złe, że żyją w pełnym absurdów kraju rodem z literatury Kafki.
Polska premiera.
Po projekcji zapraszamy na Q&A online z reżyserem filmu Szklane negatywy Janem Borowcem, które transmitowane będzie na facebookowym fanpage’u festiwalu
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Miejsce
Kontakt
e-mail: kinoteatr@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 21