Ruchome kadry

18:00 - 24.01.2019 - Piwnice CK - wstęp wolny - więcej
Ruchome kadry

18:00 - 24.01.2019 - wstęp wolny - więcej

Pracownia Fotografii Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na cykl filmów poświęconych fotografii – Ruchome kadry.

Andrzej Różycki, artysta fotograf, filmowiec, kolekcjoner sztuki ludowej poświęcił swój film fotografowi Józefowi Szymańczykowi. Ważnym elementem i tłem są tu twórczość i kultura ludowa, zjawiska które żywo interesują reżysera. Świat duchowy tak specyficzny w folklorze pojawia się również w innych jego filmach, takich jak „Kalwaria Marii Wnęk” (1988), „Drzewa” (1988) czy „Nieskończoność dalekich dróg…” (1989). W ramach cyklu zapraszamy na seans opatrzony komentarzem, który stanowi pretekst do rozmowy o fotografii, a także przywoływaniem ciekawych postaw artystycznych i nieznanych szerzej faktów z historii polskiej fotografii. Projekcje są otwarte i skierowane do wszystkich zainteresowanych, a w szczególności do samych fotografujących.

reżyseria: Andrzej Różycki
dokumentalny / Polska / 2001
prowadzenie spotkania: Lucjan Demidowski, Marcin Sudziński

Ruchome kadry to projekcje opatrzone odpowiednim komentarzem, które są pretekstem do rozmowy o fotografii, przywoływaniem ciekawych postaw artystycznych i nieznanych szerzej faktów z historii polskiej fotografii. Projekcje są otwarte i skierowane do wszystkich zainteresowanych, a w szczególności do samych fotografujących.

Piwnice CK

Marcin Sudziński