18:00 - 16.05.2018 - Kino CK - 8 / 10 zł - więcej

18:00 - 16.05.2018 - 8 / 10 zł - więcej

Zmiany w obliczu straty kogoś bliskiego, przemiany systemowe we Wschodniej Europie, rozmowy na temat rewolucji kulturowej w Chinach czy metamorfoza nastolatki z perspektywy jej kanału prowadzonego na YouTube. Future Shorts Wiosna łączy w sobie tematykę różnorodnych przemian.

PROGRAM:

The fall of Lenin / Ukraina / reż. Svitlana Shymko / dokument / 11 min
Ironiczny dokument o pożegnaniu z widmami ZSRR na Ukrainie. Sesja spirytystyczna z duchem Lenina prowadzi nas przez naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Film przedstawia świt i zmierzch bożków, a także ciekawskie życie pozagrobowe duchów historii.
Encarnacion / Francja, Wenezuela / reż. Chloé Bourgés / fabuła / 24 min
Jack wraca do rodzinnego miasteczka Encarnacion w Paragwaju, po śmierci swojej babci. Otoczony przez matkę i ciotkę, Jack bezskutecznie próbuje opłakiwać stratę, co pogrąża go w letargu, który zaprowadzi go do oryginalnego świata, gdzie wszechobecna natura ożywi ducha jego wspaniałej babci.
Tough / Wielka Brytania / reż. Jennifer Zheng / animacja / 5 min
Niektóre rzeczy stają się zrozumiałe dopiero z wiekiem. Nowe światło zostaje rzucone na dziecięce nieporozumienia kulturowe, kiedy matka Chinka i jej urodzona w Wielkiej Brytanii córka, po raz pierwszy rozmawiają jako dorosłe.
After School Knife Fight/ Francja / reż. Caroline Poggi, Jonathan Vinel / fabuła / 21 min
Laëtitia, Roca, Nico i Naël spotykają się na odludziu na ostatniej próbie swojego zespołu. Grupa wkrótce przestanie istnieć, ponieważ Laëtitia wyjeżdża na studia. Historia młodych ludzi, którzy nie chcą się ze sobą żegnać.
Wannabe / Austria / reż. Jannis Lenz / fabuła / 30 min
Coco ma 17 lat i desperacko pragnie stać się sławna, mimo że nie jest zbyt utalentowana. Na kanale „Coco Channel” na YouTube kreuje pewną siebie dziewczynę, którą tak bardzo pragnie stać się w rzeczywistości.

8 / 10 zł

Kino CK