Akademia Odkryć Fotograficznych

13:00 - 15.07.2023 - Kino CK - wstęp wolny - więcej
Akademia Odkryć Fotograficznych

13:00 - 15.07.2023 - wstęp wolny - więcej

W ramach lipcowej odsłony Akademii Odkryć Fotograficznych zapraszamy na monodram w wykonaniu Hanki Bondarenko.

To wzruszająca, pełna zwrotów akcji i nie pozbawiona humoru historia, której bohaterka od lat próbuje sprostać oczekiwaniom innych, aż…  pewnego dnia budzi się w obcym domu, obok obcego mężczyzny, nie pamiętając kim jest.

Słyszy absurdalne zarzuty, nie wie, czy ma się roześmiać, oburzyć, czy bronić swojego stanowiska. Nie ma siły odgrywać dłużej tych samych ról. Czuje, że musi zburzyć dotychczasowe życie, że cierpienie spowodowane rezygnacją z siebie, z własnego szczęścia, rozwoju wyzwoliło w niej niebywałą odwagę, aby porzucić utarte, bezpieczne ścieżki i wyruszyć na poszukiwanie prawdy o sobie. To historia kobiety, która po latach błądzenia po obcych lądach nagle wkracza na ścieżkę serca.

tekst, reżyseria i wykonanie: Hanka Bondarenko

Spektakl powstał w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin i bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Hanka Bondarenko – jest aktorką, reżyserką, a także poetką. O swojej poezji opowiadała m.in. w Radiu Lublin podczas tej audycji. Pisze także teksty piosenek. Napisała słowa i muzykę do piosenki „Bo miłość proszę pani”, którą wykonuje Łukasz Jemioła oraz wyreżyserowała do niej teledysk.  O tworzeniu monodramu i innych artystycznych przygodach opowiedziała między innymi w wywiadzie dla onet.pl.

Kino CK

Pracownia Promocji Dziedzictwa Kulturowego