Konfrontacje

20:00 - 08.02.2018 - Kino CK - wstęp wolny - więcej
Konfrontacje

20:00 - 08.02.2018 - wstęp wolny - więcej

Po projekcji najnowszego filmu Michaela Haneke „Happy End” zapraszamy na dyskusję. O wyjątkowym stylu austriackiego reżysera porozmawiamy z filmoznawcą Rafałem Syską.

Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy – szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi.

dr hab. Rafał Syska – pracuje w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz jest dyrektorem Narodowego Centrum Kultury Filmowej w Łodzi. Autor znakomitych książek na temat kina, takich jak m.in. „Film i przemoc. Sposoby obrazowania filmowych aktów przemocy” (Kraków, 2003), „Zachować dystans. Filmowy świat Roberta Altmana” (Kraków 2008), „Filmowy neomodernizm” (Kraków 2014 – nominacja do Nagrody im. Bolesława Michałka za najlepszą książkę filmową roku).

prowadzenie: Piotr Pękala

Kino CK