17. Lubelski Festiwal Filmowy

17:00 - 24.11.2023 - Kino CK - wstęp wolny - więcej
17. Lubelski Festiwal Filmowy

17:00 - 24.11.2023 - wstęp wolny - więcej

W 2023 roku Walerian Borowczyk obchodziłby 100 urodziny. Uchodzi za kontrowersyjnego twórcę, ale biorąc pod uwagę jego wszechstronność, próby zaszufladkowania wydają się bezcelowe. Chcemy przybliżyć go lubelskiej publiczności jako autora totalnego, bezkompromisowego artystę, który ma swoim bogatym dorobku wiele dzieł zasługujących na uznanie.

Love Express. Zaginięcie Waleriana Borowczyka, reż. Kuba Mikurda (Polska, Estonia) 2018, 75’, 16+

Dokument poświęcony twórczości Waleriana Borowczyka – cenionego w latach 70. XX wieku reżysera o niezwykłej wrażliwości, zaszufladkowanego jako twórca filmów erotycznych. Opowieść o Borowczyku snują osoby z najbliższego otoczenia reżysera i wielkie postacie kina, m.in.: Terry Gilliam, Bertrand Bonell, Neil Jordan, Andrzej Wajda, Patrice Leconte i Slavoj Žižek. Film nagrodzony na festiwalu Millenium Doc Against Gravity. Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem – Kubą Mikurdą.

Kino CK

Kinoteatr Projekt