19:00 - 19.12.2017 - Kino CK - wstęp wolny - więcej

19:00 - 19.12.2017 - wstęp wolny - więcej

Inspirująca opowieść o potędze piłki nożnej, która może zmienić życie.

Setki milionów dzieci uprawiają ten sport każdego dnia. Dla wielu z nich stypendia są jedynym sposobem, by uzyskać dostęp do edukacji i zobyć szansę na lepszą przyszłość. Dla głównego bohatera to wręcz jedyny sposób na przetrwanie. Chłopiec marzy, że strzeli kiedyś gola, dzięki któremu jego kraj zdobędzie Puchar Afryki, tak, jak to zrobił Torres dla Hiszpanii podczas Mistrzostw Europy. Kamera przez rok śledziła życie chłopca i jego drogę do realizacji założonych celów. Zobaczymy, jak determinacja i wiara zderzają się z trudnymi okolicznościami, w których przyszło mu żyć.

reżyseria: Pablo de la Chica
dokumentalny/ Hiszpania / 2016
czas trwania: 84 min

Człowiek w Centrum
To nowy cykl filmowy, którym chcemy zwrócić uwagę na znaczenie niesienia pomocy i ochrony ludzkiej godności na całym świecie. Co miesiąc zobaczymy film, który uwrażliwia na niesprawiedliwość społeczną, ukazuje emocje i inspiruje do pomagania innym. Pokażemy, że nawet niewielkie działania mogą tworzyć lepszą rzeczywistość w różnych częściach świata. Zgodnie z naszą misją, poruszymy tematy zapobiegania i łagodzenia skutków ludzkich cierpień; ochrony godności, dyskryminacji na tle narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych czy etnicznych. Partnerem cyklu „Człowiek w centrum” jest HumanDoc Festiwal.

Na cykl pokazów filmowych dotyczących humanitaryzmu oraz pomocy potrzebującym „Człowiek w centrum” zaprasza Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża

Kino CK

Zespół Konfrontacji Teatralnych