Lubliner Festival

15:00 - 09.08.2022 - plac Litewski - wstęp wolny - więcej
Lubliner Festival

15:00 - 09.08.2022 - wstęp wolny - więcej

Wystawa przygotowana została z okazji 70. rocznicy powstania państwa Izrael.

Czy wiecie, że Izrael ma największą liczbę naukowców per capita na świecie, największą liczbę muzeów i start-upów? Izrael to także jedyny na świecie kraj, w którym stale rośnie liczba drzew, co może mieć wspólnego z faktem, że jako pierwszy rozwinął technologię odsalania wody, a także z tym, że podczas święta Tu BiSzwat wszyscy sadzą nowe drzewa. To tutaj jest najniższy punkt na świecie, to tutaj pustynia sąsiaduje z górami i lasami. Izrael – kraj trzech wielkich religii, święte miejsce dla tak wielu pielgrzymów z całego świata.

Wystawa składa się z 30 plansz, które prezentują najpiękniejsze zakątki Izraela, jego zabytki, miejsca związane z historią, ale także innowacyjność kraju, którego stolica była pierwszym na świecie miastem w pełni pokrytym zasięgiem Wi-Fi.

Wystawę przygotowała Ambasada Izraela przy wsparciu ELNET Poland i partnerstwu: Serendip LTD i Ministerstwa Turystyki Izraela. W Lublinie ukazuje się po raz pierwszy dzięki wsparciu Ambasady Izraela i Urzędu Miasta Lublin.

09-08-2022 - wstęp wolny - więcej