Lubliner Festival

21:30 - 14.08.2022 - Wirydarz - wstęp wolny - więcej
Lubliner Festival

21:30 - 14.08.2022 - wstęp wolny - więcej

Zapraszamy na muzyczny deser tuż po koncercie finałowym 3. Lubliner Festival!

Podczas ostatniego festiwalowego koncertu, oprócz wirujących pod same niebo dźwięków jazzu, usłyszymy jego mariaż z muzyką północnoafrykańską – Gnawą, muzyką andaluzyjską, a także muzyką, w której wyraźnie słychać echa marokańskiego dziedzictwa perkusisty Yogeva Shetrita. Wszystko to podlane solidną dawką muzyki żydowskiej i śródziemnomorskiej.
Dialog z mnogością poruszanych tematów muzycznych podejmie gigant polskiego basu – Pendofsky, w składzie Marcin Pendowski i Tomasz Wendt.
Punktem wyjścia muzycznych poszukiwań jazzowego wieczoru będzie garść utworów z płyt „New Path” i „Serenity”, za aranżacje i kompozycję których odpowiada Yogev Shetrit.

Trio Yogev Shetrit w składzie:
David Sheetrit – fortepian
Amir Salomon – bas
Yogev Shetrit – perkusja, kompozycje, produkcja

Pendofsky – czyli Marcin Pendowski, czołowy polski basista i aranżer, kojarzony m.in. z występów z grupą Fisz Emade Tworzywo, z którą zgarnął złotą i platynową płytę za album „Mamut”. Wraz z grupą Artrosis był dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka. Znany jest z funkującego stylu gry. Swoją pierwszą płytę solową „Pendofsky” nagrał sięgając jako pierwszy współczesny basista – solista po instrumenty z czasów Bloku Wschodniego, zwane Komunobasami, uzyskując zaskakująco świeży efekt dźwiękowy.

Wirydarz

14-08-2022 - wstęp wolny - więcej