Ruchome kadry

18:00 - 06.06.2019 - Sala Czarna - wstęp wolny - więcej
Ruchome kadry

18:00 - 06.06.2019 - wstęp wolny - więcej

Pracownia Fotografii Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na kolejny obraz z cyklu filmów poświęconych fotografii.

Zofia Chomętowska; z domu Drucka-Lubecka (1902-1991) to najciekawsza i najbardziej aktywna polska fotografka pierwszej połowy XX wieku. Jest znana przede wszystkim z prac fotograficznych. Faktem jest jednak, że jej debiutem na wystawie w Poznaniu w 1929 roku był właśnie film. „Ja kinuję” to montaż z 2012 roku pokazujący szczegóły z prywatnego życia artystki, do którego użyto fragmentów różnych jej filmów.

Film i materiał zdjęciowy został pozyskany dzięki uprzejmości Fundacji Archeologia Fotografii

produkcja: Fundacja Archeologia Fotografii
koncepcja montażu: Karolina Puchała-Rojek
komentarz literacki: Mikołaj Łoziński
muzyka: Kapela ze Wsi Warszawa
Polska / 2012

Projekcję filmu oraz pokaz zdjęć skomentują Lucjan Demidowski i Marcin Sudziński

Ruchome kadry to projekcje opatrzone odpowiednim komentarzem, które są pretekstem do rozmowy o fotografii, przywoływaniem ciekawych postaw artystycznych i nieznanych szerzej faktów z historii polskiej fotografii. Projekcje są otwarte i skierowane do wszystkich zainteresowanych, a w szczególności do samych fotografujących.

Sala Czarna

Peowiaków 12