Przejdź do treści

Jarosław Perszko: Ali Baba… i 40 rozbójników / Włodko Kaufman: Kruchości

10:00 - 01.04.2023 - Galeria Biała - wstęp wolny - więcej

Jarosław Perszko: Ali Baba… i 40 rozbójników / Włodko Kaufman: Kruchości

10:00 - 01.04.2023 - wstęp wolny - więcej

Ekspozycja jest efektem twórczego dialogu dwóch przyjaciół, z których pierwszy związany jest z Podlasiem, zaś drugi mieszka w Ukrainie.

Jarosław Perszko tworzy głównie rzeźby, obiekty i instalacje, które w metaforyczny sposób nawiązują do kruchości i przemijalności ludzkiej egzystencji i świata natury. W swojej praktyce artystycznej eksperymentuje ze szkłem, światłem, metalem, kamieniem i delikatnymi materiami, tworząc minimalistyczne formy nasycone metafizyką. Na wystawie prezentuje głównie prace wykonane z rur neonowych. Artysta mieszka w Hajnówce i pracuje na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.

Włodko Kaufman jest artystą wielu mediów. Zajmuje się między innymi performance, malarstwem, grafiką, fotografią, filmem, obiektem. Na wystawie prezentuje dedykowaną dwóm przestrzeniom instalację, której podstawowym tworzywem jest wielkowymiarowy papier. Powstałe monumentalne obiekty sprawią, że ich wizualność nabiera dramatycznego wydźwięku. Otwarciu wystawy będzie towarzyszył performance w jego wykonaniu. Artysta mieszka i pracuje we Lwowie.

  • Zdjęcie. Wnętrze galerii sztuki. W pomieszczeniu znajduje się wystawa typu site-specific. Konstrukcja składa się z neonowych rur z których wydobywa się czerwone światło. Konstrukcja w oddaleniu odbija się w podłodze. Do sufitu pomieszczenia przymocowane są metalowe rury ułożone w kratownicę.
  • Zdjęcie. Wnętrze galerii sztuki. Na zbliżeniu neon składający się z czerwonych, przecinających się rurek.
  • Zdjęcie. Wnętrze galerii sztuki. W pomieszczeniu znajduje się wystawa typu site-specific. Konstrukcja składa się z neonowych rur z których wydobywa się czerwone światło.. W pomieszczeniu znajduje się mały chłopiec, który robi zdjęcie instalacji.
  • Zdjęcie przedstawia wnętrze galerii sztuki. Konstrukcja na pierwszym palnie ma nieregularne kształty, jest wykonana z papieru pakowego.

Ceny biletów

wstęp wolny

Kasa Centrum Kultury

Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.

tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209

Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl

Bilety dostępne także online

Wystawa czynna do 1.04.2023

Miejsce

Galeria Biała

ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin

Zobacz wskazówki dojazdu

Kontakt

Galeria Biała

e-mail: biala@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 39

Jarosław Perszko: Ali Baba… i 40 rozbójników / Włodko Kaufman: Kruchości

01-04-2023 - wstęp wolny - więcej

Akceptuje postanowienia regulaminu.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl