Teatr ITP

Józef. Biblijna komedia muzyczna

20:00 - 09.06.2023 - Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim w Lublinie - wstęp wolny - więcej
Teatr ITP

20:00 - 09.06.2023 - wstęp wolny - więcej

Opowieść o prawym Izraelicie, który z powodu zbyt ekstrawaganckiego płaszcza i szalonych snów został sprzedany przez własnych braci do Egiptu jest doskonale znana. To jedna z bardziej dramatycznych opowieści biblijnych.

Ale kto wiedział, że matka Józefa namiętnie rozwiązywała krzyżówki, bracia byli mocno stuknięci, a faraon miał prawdziwego bzika na punkcie mody? Biblia o tym nie mówi, ale istnieją przesłanki, że tak właśnie było. A to może skomplikować nawet najprostszą historię o zagranicznym emigrancie.
Józef to wodewilowa interpretacja perypetii biblijnego patriarchy.
Hebrajsko-egipskie inspiracje, intrygująca muzyka i żywiołowy taniec to najmocniejsze strony tego przedstawienia. Jeśli dodać do tego tryskające humorem współczesne dialogi, powstaje mieszanka niezwykła. A wszystko to w oprawie kolorowych świateł i pięknych piosenek, które potrafią wywołać nieznany dreszcz.
Cały spektakl opowiedziany jest dowcipnym, współczesnym językiem, piosenki wraz z choreografią stanowią sedno spektaklu, zaś kostiumy i scenografia dopełniają wrażenia.

• Zdjęcie ze spektaklu. Przedstawia trzech młodych mężczyzn w lnianych koszulach i kamizelkach. Stoją obok siebie, mają poważne, zamyślone miny.
  • Zdjęcie ze spektaklu. Na scenie stoją trzy dziewczyny w letnich kolorowych strojach. Za nimi stoją białe parawany.
  • Zdjęcie ze spektaklu. Scena zbiorowa. Aktorzy stoją obok siebie i śpiewają.
  • Zdjęcie ze spektaklu. Na scenie stoi obok siebie grupa aktorów i wykonuje ekspresyjne gesty. Pod jedną ze ścian stoi kilka osób przebranych za egipskie posagi z maskami byków na głowach.

scenariusz: Marcin Wąsowski; muzyka: Marcin Kłysewicz; reżyseria: Mariusz Lach SDB; przygotowanie wokalne zespołu: Kinga Moczydłowska; kostiumy: Katarzyna Plewińska, Monika Barycka i zespół ITP; teksty piosenek: Marcin Wąsowski, Sylwia Gajewska; scenografia: Emilia Rusin i zespół ITP; choreografia: Paulina Borowa-Misiarz, Karolina Matyka oraz zespół ITP; projekt plakatu: Dorota Umińska; czas trwania: 2h

Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim w Lublinie

Zielony amfiteatr w sercu najpiękniejszego parku Lublina

09-06-2023 - wstęp wolny - więcej