Festiwal Bliski Wschód

20:00 - 14.12.2023 - Galeria Labirynt - wstęp wolny - więcej
Festiwal Bliski Wschód

20:00 - 14.12.2023 - wstęp wolny - więcej

„Długo oczekiwana impreza” to fascynująca przygoda, pozwalająca zajrzeć w głąb psychiki człowieka cieszącego się nieograniczoną władzą.

Jest to performatywna akcja z elementami opery, ukazująca istotę tyranii i jej destrukcyjny wpływ na jednostkę i społeczeństwo. Inspiracją do przedstawienia są rozważania nad samowystarczalnością dyktatury oraz paradoksalną rolą, jaką odgrywamy jako bezsilni obserwatorzy zarówno procesu jej trwania, jak i nieuchronnego umierania. Widzowi pozostaje tylko bierne obserwowanie kolejnych etapów realizacji ostatniej woli samowładcy, który z namaszczeniem zatacza rytualne koła codzienności, rozkoszując się pełnią władzy i kontroli nad życiem i śmiercią.

autor tekstu i reżyseria: Jura Dzivakoŭ; scenografia i grafika: Tatsiana Dzivakova kompozytor: Olga Podgajskaya wideo: Siarhiej Navitski; sound design: Vitali Appov; wykonawca: Aleksander Kazełło; obsada: Przemysław Krzyszczak, Daniel Grabowski, Pawał Cypryjanczyk, Przemysław Mrowiński; producent: Irina Lappo; przekłady: Vitali Alekseenok, Natali Ganul, Nina Dudnik, Irina Lappo, Natalia Rusiecka; czas trwania: 60 min; język: włoski i niemiecki, tłumaczenie na język białoruski i polski w formie wydruków

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach grantu „Teatr plastyczny na wygnaniu”.

Galeria Labirynt

ul. ks. Jerzego Popiełuszki 5