Fundacja Żydowski Lublin / neTTheatre

Fundacja Żydowski Lublin / neTTheatre

19:00 - 21.03.2024 - 30/40/50 zł - więcej
Kup bilet

Spektakl powstał na podstawie „Procesu” Franza Kafki, „Fizyki Smutku” Georgiego Gospodinowa i „Języka Przyszłości” Laurie Anderson.

To opowieść o odwadze, pokonywaniu lęków i tym, co skrywamy w naszych sercach. To historia, która musi zostać opowiedziana, zarówno tym, którzy ją zrozumieją, jak i tym, którzy jeszcze nie znają strachu.

Minotaur zamknięty w mrokach labiryntu, porzucony we młynie trzyletni chłopiec czy pisarz błąkający się w cudzych wspomnieniach. Kto to jest? Syn mojego ojca, ale nie mój brat. Chroniczna empatia. Aby opanować strach, należy opowiedzieć swoją historię raz jeszcze. Także tym, którzy już po ciebie idą.

„Tato” jest słowem, które na języku mam od tak dawna, / Wiem jednak, że wstręt czujesz do mnie, więc je połykam, i oto, / Co ci powiedzieć planuję – straszniejsze to jest niż myślisz: / Jestem z krwi twojej potworem, przez pokrewieństwo, nie zdradę.

• Mężczyzna z nagim torsem stoi na tle czarnej kotary. Na twarzy ma maskę w kształcie głowy byka, wykonana z metalowego drutu.

reżyseria i muzyka: Paweł Passini / scenografia, kostiumy i projekcje: Aleksandra Konarska / światło: Miłosz Wójciuk / produkcja: Anna Puzio / występują: Jarosław Tomica, Wojciech Kaproń, Dariusz Jeż, Paweł Passini; czas trwania: 120 min

Autorem plakatu do spektaklu jest Kamil R. Filipowski.

30/40/50 zł

Bilety grupowe