Dookoła świata

18:00 - 11.01.2018 - Sala Widowiskowa - bezpłatne wejściówki - więcej
Dookoła świata

18:00 - 11.01.2018 - bezpłatne wejściówki - więcej

Tym razem uczestnicy spotkania podróżniczego wybiorą się do Kirgistanu.

Podczas spotkania usłyszymy o wyprawie, której głównym celem był Pik Lenina (Awicenny) – siedmiotysięcznik, położony na granicy Kirgistanu i Tadżykistanu. Relacja z dwutygodniowej walki z górą, na której doszło do największej tragedii w historii alpinizmu – w 1990 roku wywołana trzęsieniem ziemi lawina pogrzebała w obozie drugim 43 alpinistów. Ale to opowieść nie tylko o górach – wspólnie poznamy też Kirgistan – kraj kumysu, baraniny, a przede wszystkim raj dla entuzjastów górskich wędrówek.

Katarzyna Mięsiak-Wójcik — alpinistka, speleolog, nurek, a przede wszystkim podróżniczka. Ukończyła geografię na UMCS w Lublinie. Wiceprezes Klubu Wysokogórskiego Lublin. Współorganizowała i brała udział w kilkudziesięciu wyprawach w Alpy (m.in. Matterhorn, Dent d’Herens, Grand Combin, Barre de Ecrins, Piz Badile), góry Kaukazu (m.in. Elbrus, Kazbek), Pamiru (Pik Lenina) i Afryki (Kilimandżaro, Mount Kenya) czy Azji (m.in. Mount Kinabalu).

Michał Drożdż — alpinista, taternik, speleolog. Członek Zarządu Klubu Wysokogórskiego Lublin. Współorganizował i uczestniczył w kilkunastu wyprawach w Alpy (m.in. Mont Blanc, Matterhorn, Eiger, Weisshorn, Dent d’Herens, Grand Combin, Piz Badile), góry Kaukazu (Elbrus, Kazbek), Pamiru (Pik Lenina) i Atlas Wysoki.

bezpłatne wejściówki

Sala Widowiskowa