19:00 - 16.02.2018 - 35 / 40 zł - więcej

19:00 - 16.02.2018 - 35 / 40 zł - więcej

Lubelski Teatr Tańca zaprasza na warsztaty z Maciejem Kuźmińskim. Uczestnicy poznają metodę kompozycji, którą wykorzystał podczas pracy nad spektaklem Archipelag.

Każdy uczestnik sięgnie do własnych, autentycznych wspomnień, by następnie przełożyć je na ruch i kompozycję własnej etiudy ruchowej. Obraz, zapach, aura i ruch zawarte we wspomnieniach staną się budulcem, nadając nawet najmniejszemu gestowi głębszy sens, wyznaczając intencję i rytm.
Warsztaty odbędą się w piątek 16 lutego w Sali Prób Centrum Kultury w godz. 19:00 – 21:00. W warsztatach mogą uczestniczyć osoby w każdym wieku. Doświadczenie taneczne nie jest wymagane. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Maciej Kuźmiński – choreograf, tancerz i wykładowca młodego pokolenia. Kierownik artystyczny Teatru Tańca Caro w Siedlcach. Jego prace (m.in „Room 40”), formalnie odważne i operujące osadzonym, dynamicznym ruchem, pokazywane były od 2014 r. ponad 70 razy m.in. w Niemczech, Izraelu, Brazylii, Austrii, Finlandii, Holandii, Czechach, Ukrainie, Białorusi, Armenii, Gruzji, we Włoszech oraz wielokrotnie w Polsce. Laureat znaczących nagród za choreografię( m.in. Nagroda Publiczności na Polskiej Platformie Tańca 2014, 2. Nagrody i Nagroda Scapino Production Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Hannowerze. Kuźmiński ukończył z wyrożnieniem studia MA Choreography oraz BA Dance Theatre na konserwatorium Trinity Laban w Londynie.

35 / 40 zł

16-02-2018 - 35 / 40 zł - więcej