Scena Młodych

17:00 - 18.06.2018 - Sala Widowiskowa - wstęp wolny - więcej
Scena Młodych

17:00 - 18.06.2018 - wstęp wolny - więcej

Zapraszamy na koncert laureatów tegorocznej edycji Sceny Młodych – konkursowego przeglądu zjawisk i zdarzeń amatorskiego ruchu artystycznego Lublina i województwa lubelskiego.

Podczas jubileuszowego spotkania czeka nas muzyczna podróż z Matyldą Damięcką i Łukaszem Witt-Michałowskim. Razem z wokalistami w muzycznym pociągu pojadą: Max Kowalski (bas) Tomasz Kraśkiewicz(gitara akustyczna),Konrad Ligas (akordeon),Tomasz Deutryk (perkusja), oraz Daniel Moński (przeszkadzajki). Usłyszymy nowe aranżacje znanych utworów muzycznego mainstreamu światowej piosenki poetyckiej w języku angielskim. Wystąpią także laureaci konkursu „Wyśpiewać poezję”.

Laureaci poszczególnych kategorii przeglądu Scena Młodych otrzymają nagrody i wyróżnienia.

Przegląd „Scena Młodych” skierowany jest do solistów, twórców oraz amatorskich zespołów, które działają w instytucjach kultury, oświatowych i wychowawczych. Uczestnicy Sceny Młodych mogli zaprezentować się w następujących kategoriach:
-Młody Teatr – przegląd teatrów młodzieżowych i kabaretów
-Wyśpiewać poezję – przegląd poezji śpiewanej i autorskiej
-Konkurs literacki „Kajet”

Sala Widowiskowa