Benshi

Benshi

18:00 - 26.10.2023 - 5 zł - więcej
Kup bilet

Mistrz rumuńskiej Nowej Fali zabiera nas więc na wakacje od powagi, i to nie byle gdzie, bo na Gomerę, jedną z Wysp Kanaryjskich.

To tu przypływa skorumpowany, ponury gliniarz z Bukaresztu (Vlad Ivanov), by nauczyć się sekretnego lokalnego języka gwizdów, el silbo. Dzięki niemu Cristi może dogadywać się z mafią i planować porwanie, gwiżdżąc na policyjne podsłuchy. Nauczycielami Rumuna zostają tutejszy gangster i tajemnicza, ciemnowłosa femme fatale (Catrinel Marlon), której nie mogło zabraknąć w opowieści mistrzowsko doprawiającej mieszankę kryminału, komedii, heist movie i westernu garścią błyskotliwych nawiązań do filmów noir. Zresztą to właśnie kobiety pociągają za sznurki tej nietypowej opowieści o policjantach i złodziejach.

reżyseria: Corneliu Porumboiu
obsada: Vlad Ivanov, Catrinel Marlon, Rodica Lazar, Antonio Buíl
dramat / Rumunia, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja / 2019
czas trwania: 97 min
Prowadzenie: Joanna Ziomek

Benshi to filmowe spotkania kinomanów z dyskusyjnym zacięciem. Jeśli kochasz kino – dołącz do nas. Poszukaj inspiracji. Zainspiruj.

Cykl: Kryminalnie W czasach gdy Remigiusz Mróz wydaje kilka książek rocznie kryminał cieszy się ogromną popularnością. Klasyczne już powieści Agathy Christie, w których detektyw gromadzi wszystkich w jednym miejscu, by po długiej tyradzie wskazać winnego, wyewoluowały w wiele podgatunków. Kino również załapało się na tą różnorodność i właśnie za każdym razem inne podejście do tematu postanowiliśmy zaprezentować w tym cyklu. Na początek proponujemy neo-noir w koreańskim wydaniu, czyli „Podejrzaną” w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Park Chan Wooka. Następnie zmierzymy się ze śledztwem w sprawie morderstwa sprzed wielu lat w australijskim filmie „Limbo”. Kryminalną komedię w naszym zestawie będzie reprezentować rozgrywająca się podczas regionalnego konkursu fryzjerskiego „Medusa Deluxe”. Na koniec dowiemy się jak klasyczny czarny kryminał może nagle zmienić się w kino autorskie w rumuńskim „La Gomera”. Zapraszamy serdecznie na cykl KRYMINALNIE wszystkich, którzy chcą się przekonać, czy w wymienionych wyżej tytułach mordercą jest lokaj.

Projekt dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Pragniemy przypomnieć, że w Kinie CK obowiązuje hasło „Kino, nie popcorn”, które oznacza, że stawiamy na seanse bez reklam. Godziny seansów w naszym kinie są równoznaczne z rozpoczęciem projekcji filmowej. Prosimy o punktualne przybycie. Zgodnie z regulaminem osoby spóźnione nie będą wpuszczane na seanse.

Kino CK

Kinoteatr Projekt