Księgarnia Dosłowna: Las Literatury

18:00 - 14.06.2024 - Księgarnia Dosłowna - wstęp wolny - więcej
Księgarnia Dosłowna: Las Literatury

18:00 - 14.06.2024 - wstęp wolny - więcej

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Las Literatury”, połączone z Turniejem Jednego Wiersza.

Gościem Rafała Rutkowskiego będzie wybitny poeta, redaktor i wydawca Mariusz Grzebalski.

Zdjęcie przedstawia portret mężczyzny ubranego w czarny golf. Mężczyzna nosi okulary, placem wskazującym dotyka swojej brody. Tło białe, jednolite. fot. Marcin Ostrychacz

Mariusz Grzebalski (ur. w 1969 r. w Łodzi) opublikował dziewięć zbiorów wierszy, ostatnio Tylko kanarek widział (2024), a także wiersze zebrane w tomie Kronika zakłóceń (2010), zbiór opowiadań Człowiek, który biegnie przez las (2006), oraz wybór wierszy Dziennik pokładowy (2016). Laureat nagród m.in. Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek (1998, 2007), Huberta Burdy (2002), Silesius (2014), Fundacji Kultury (2014). Nominowany do nagrody im. W. Szymborskiej (2014). Mieszka w Dąbrówce koło Poznania.

Las Literatury to projekt, którego ideą jest spotkanie doświadczonych autorów z początkującymi twórcami. W ramach projektu odbędzie się cykl spotkań autorskich, których zwieńczeniem będą turnieje literackie. Na zwycięzców turniejów czekają nie tylko atrakcyjne nagrody, ale również publikacja zawierająca zwycięskie teksty.

Turniej Jednego Wiersza odbędzie się po spotkaniu. Przewidziane są nagrody pieniężne. Z nadesłanych tekstów zostanie wyłowionych dziesięć, które wystartują w konkursie. Decyzję, kto zostanie laureatem, podejmie zaproszony autor.

Zgłoszenia do turnieju proszę wysyłać na adres ksiegarnia@ck.lublin.pl, w temacie należy wpisać imię i nazwisko autora oraz dopisek „Las Literatury”.
Termin nadsyłania prac: do 13.06.2024.

Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zgłoszenia do turnieju:

ksiegarnia@ck.lublin.pl do 13.06.2024