08:00 - 23.05.2021 - Sala Widowiskowa - wstęp wolny - więcej

08:00 - 23.05.2021 - wstęp wolny - więcej

Czytelnia Dramatu świętuje w tym roku 10-lecie swojego istnienia!

To też rok setnych urodzin Stanisława Lema. W związku z jubileuszem Czytelnia Dramatu zaprasza na wyprawę po twórczości tego znakomitego pisarza.

Czterech reżyserów: Daniel Adamczyk, Elżbieta Depta-Wielgos, Maciej Gorczyński i Jacek Timingeriu stworzy swoisty kolaż sceniczny z wybranych tekstów Mistrza. Każdy zmierzy się ze światem Lema ze swojej perspektywy. Fragmenty wybitnych dzieł m.in. „Solaris”, „Cyberiada”, „Eden” zostaną zaprezentowane w niezwykłej interpretacji reżyserów młodego pokolenia.

W czytaniu udział biorą: Kacper Lech, Magdalena Pamuła, Jan Wawrzyniec Tuźnik, Magdalena Zabel (to jest); projekcje: Iwona Bandzarewicz, Patrycja Drozd; muzyka: Piotr Korzenia, Szczepan Pospieszalski, Katarzyna Timingeriu

Wydarzenie jest organizowane i realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami ogólnymi, w tym: Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów, w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Sala Widowiskowa

e-mail: czytelnia.dramatu@gmail.com

Covid-19

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę

Regulamin udziału w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Kultury w Lublinie
Zobacz regulamin

23-05-2021 - wstęp wolny - więcej