Demakijaż - Festiwal Sztuki Kobiet

18:00 - 08.12.2023 - Kino CK - wstęp wolny - więcej
Demakijaż - Festiwal Sztuki Kobiet

18:00 - 08.12.2023 - wstęp wolny - więcej

Międzynarodowy konkurs na najlepszy krótki metraż reżyserowany przez kobiety i osoby z doświadczeniem kobiecości, dotykający problematyki związanej z szeroko rozumianą kobiecością.

To także przestrzeń sieciująca twórczynie, widzki oraz producentki branży filmowej.

Eden (reż. Marta Szymanek, Polska, 23:00)
Nastoletnia Mila ma dość swojego życia, gdy na jej drodze pojawia się młody uchodźca, który walczy o przetrwanie za wszelką cenę.

Nose (reż. Julia Maria Marchowska, Polska, 3:09)
Krótka historia o dziewczynie walczącej ze swoim kompleksem dużego nosa..

Warmth (reż. Klaudia Fortuniak, Polska, 15:00)
Matka i córka jadą na pogrzeb. Matka wywozi tego dnia węglowy piec na złom, a córka ma założone brązowe rajstopy. Piec okazuje się być ciężki, a rajstopy nieadekwatne do uroczystości.

W drugą stronę (reż. Natalia Dutkiewicz, Polska, 18:07)
Ojciec i córka próbując odnowić kontakt, wyjeżdżają na wspólne wakacje.

Sabina (reż. Diana Zamojska, Polska, 16:33) Po nieudanym wieczorze, spędzonym w towarzystwie młodszego kochanka, pięćdziesięcioletnia Sabina wsiada do taksówki. Po chwili na drogę wybiega dziewczyna z niebieskimi włosami – Anka, która prosi Sabinę o pomoc. Wciągnięta w wir różnych wydarzeń, kobieta zupełnie inaczej spojrzy na swoje dotychczasowe życie.

Who are You Body? (reż. Weronika Anna Marianna, Polska, 1:00)
„Who are You body?” to eksploracja dziwacznej relacji z własnym fizycznym „ja”. Ciało ludzkie może być kluczem do zrozumienia psychiki, a jednak tak często wydaje się nam obce, jak obca osoba.

Granny Wandzia (reż. Karolina Kowalczyk, Polska, 21:41)
Babcia Wandzia to czuła opowieść o życiu kobiety, która całe swoje życie kochała i do której na starość ta miłość powraca – jak to u Babci – pod postacią Świętych Kościoła katolickiego. Święci razem z nią próbują rozwiązać swoje problemy, a Babcia Wandzia gotuje im obiady (w Niebie jedzenie jest zabronione). Święty Antoni, Jezus i Matka Boska szukają u niej rady lub pocieszenia.

Kino CK

Camera Femina