Lubelski Festiwal Filmowy

18:00 - 19.10.2022 - Kino CK - wstęp wolny - więcej
Lubelski Festiwal Filmowy

18:00 - 19.10.2022 - wstęp wolny - więcej

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii.

Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą. W październiku pokażemy filmy z kilku edycji festiwalu. Ich bohaterowie stają wobec tego, co nieodwracalne.

Adaptacja / reż. Bartosz Kruhlik / Polska / 2016 / 24 min
Kiedy w wypadku ginie Marcin, jego rodzina pogrąża się w żałobie. Jednak zamiast szukać pogodzenia, bliscy zmarłego zapamiętale rozdrapują świeże rany szukając odpowiedzi na pytanie: kto jest winny tej śmierci? Film prezentowany m.in. na festiwalu w San Sebastian.

Detachment / reż. Martin Emiliano Diaz / Argentyna / 2015 / 18 min
Historia mężczyzny, który przygotowuje się do podjęcia najtrudniejszej decyzji w życiu.

Take Away / reż. Geórg Cantos / Hiszpania / 2016 / 14 min
Historia pewnego spotkania pod barem z burgerami. Film prezentowany m.in. na festiwalach w Cannes i San Sebastian.

• Kadr z filmu. Młody mężczyzna w koszuli w kratę. Ma ciemny zarost, opuszczony wzrok. Stoi w ciemnym wnętrzu, oświetlony od dołu.
  • Kadr z filmu. Mężczyzna i kobieta stoją na ulicy przodem do siebie, mężczyzna trzyma na rękach dziecko. W tle szary miejski pejzaż.
  • Kadr z filmu. Dwóch mężczyzn stoi na zewnątrz. Odwróceni plecami do nas, ubrani w dresy, kurtki. Jeden stoi kilka metrów przed drugim. Stoją na trawie, w której są koleiny i kałuże. Przed nimi bloki, bezlistne drzewa. Tło jest rozmyte.

Po / reż. Hanna Jalali / Ukraina / 2016 / 20 min
Bohdan stracił ojca, Vera męża. Problem w tym, że była to ta sama osoba, a oni nie są w stanie dojść do porozumienia.

Powrót / reż. Damian Kocur / Polska / 2016 / 21 min
Ania wychodzi na pierwszą przepustkę z zakładu karnego. W domu czekają na nią mąż i kilkuletni syn. Wszystko jest ustalone – w czasie przepustki mają we trójkę opuścić kraj. Ania przed ucieczką postanawia jednak spotkać się z pewną kobietą.

Pragniemy przypomnieć, że w Kinie CK obowiązuje hasło „Kino, nie popcorn”, które oznacza, że stawiamy na seanse bez reklam. Godziny seansów w naszym kinie są równoznaczne z rozpoczęciem projekcji filmowej. Prosimy o punktualne przybycie. Zgodnie z regulaminem osoby spóźnione nie będą wpuszczane na seanse.

Czas pokazu:

97 min