Lubelski Festiwal Filmowy

18:00 - 21.09.2022 - Kino CK - wstęp wolny - więcej
Lubelski Festiwal Filmowy

18:00 - 21.09.2022 - wstęp wolny - więcej

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii. Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą. W czerwcu pokażemy filmy o traumie związanej ze śmiertelną chorobą i o różnych strategiach radzenia (lub nieradzenia sobie) z życiem pod ciężarem takiej choroby.

Mazurek / reż. Julia Kolberger / Polska / 2013 / 30 min / 16+
Urszula przygotowuje wielkanocne śniadanie na cześć córki i jej nowego narzeczonego. Kiedy córka przyjeżdża, okazuje się, że rodzice mają problem z jej ukochanym.

Lost in the Dust / reż. Soran Ebrahim / Irak / 2014 / 14 min / 15+
Młody Jazyd zakochuje się w kurdyjskiej muzułmance. Szukają kapłana, który udzieli im ślubu. Są jednak osoby, które zrobią wszystko, by stanąć im na drodze.

• Kadr z filmu. Sześć osób – trzy kobiety i trzech mężczyzn siedzi w pokoju wokół stołu. Salon wypełniają między innymi regały pełne książek. Na stole naczynia, lampka wina. Wszystkie osoby patrzą na parę, która siedzi plecami do nas.
  • Kadr z filmu. Zbliżenie na głowę i ramiona leżącego na brzuchu, na ziemi, mężczyzny. Jego ramie jest zakrwawione. Silne światło oświetla plecy i kręcące się włosy, twarz z zamkniętymi oczami pozostaje w cieniu.
  • Kadr z filmu. Wnętrze pokoju. Na pierwszym planie duże łóżko z różowym prześcieradłem, cekinowymi poduszkami i kocem w panterkę. Na ścianach fototapety z palmami na brzegu morza, w rogu pomieszczenia basen z pompowanym flamingiem. Między łóżkiem z basenem stoi mężczyzna, trzyma kobietę w łaciatym kapeluszu, która obejmuje go rękami i nogami. Całują się.

Przez twoje powieki / reż. Luis Briones / Meksyk / 2016 / 16 min / 15+
Młoda dziewczyna z małej meksykańskiej wioski znajduje bardzo nietypowy obiekt uczuć.

Barbie & Bob / reż. Raissa Gregori / Brazylia / 2020 / 23 min / 18+
Młoda para spędza noc w pokoju motelowym w stolicy Brazylii. Usiłują odtworzyć ślub pełen narkotyków, alkoholu, pieniędzy i fanaberii.

Pragniemy przypomnieć, że w Kinie CK obowiązuje hasło „Kino, nie popcorn”, które oznacza, że stawiamy na seanse bez reklam. Godziny seansów w naszym kinie są równoznaczne z rozpoczęciem projekcji filmowej. Prosimy o punktualne przybycie. Zgodnie z regulaminem osoby spóźnione nie będą wpuszczane na seanse.

Czas pokazu:

78 min