Dzięki współpracy z Korikaxoru Films zaprezentujemy Wam po raz pierwszy w Polsce najnowszy film Natashy Craveiry będący oryginalnym połączeniem dokumentu i fikcji.
Kinematografia Wysp Zielonego Przylądka jest w naszym kraju praktycznie nieznana. To małe afrykańskie państwo nie ma prężnie działającego przemysłu filmowego, co nie oznacza, że nie powstają w nim interesujące produkcje.
Seans będzie również okazją do rozmowy z producentką filmu Emilią Wojciechowską, która odsłoni kulisy powstawania „Pirinhi”, jak również opowie o codzienności osób mieszkających w Republice Zielonego Przylądka.
„Pirinha” to podróż młodej kobiety przez zakamarki podświadomości do odnalezienia siebie i pogodzenia się z przeszłością. Na swojej drodze spotyka tak zwane „złe stworzenia” z folkloru Wysp Zielonego Przylądka, których tak bardzo bała się jako dziecko. Z czasem odkrywa, że prawdziwe zło ma korzenie w drugim człowieku. Wytchnienie przynoszą jej wspomnienia czasu spędzonego z babcią, kobietą wyprzedzającą swoje czasy, która posiadała osobliwą wiedzę na temat tradycyjnej medycyny i leczyła nią swoją wnuczkę, gdy tylko była taka potrzeba. Jest to więc także opowieść o uzdrawianiu przesiąknięta kulturowymi rytuałami wysp.
Po seansie zapraszamy na spotkanie z producentką filmu Emilią Wojciechowską.
reżyseria: Natasha Craveiro
Republika Zielonego Przylądka / 2024
czas trwania: 53 min
kategoria wiekowa: 15+
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Miejsce
Kontakt
e-mail: kinoteatr@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 21